آموزش سگ

آموزش سگ

آموزش سگ یکی از مهمترین موضوعاتی است که صاحبان سگ باید آن را رعایت کنند. زمانی که شما سگ را وارد زندگی خود می کنید باید همانند یک فرزند به حیوان خانگی خود آموزش دهید تا هم سگ و هم شما در کنار هم احساس بهتری داشته باشید. آموزش سگ ممکن است سخت باشد چرا که باید شما دقیق به سگ خود آموزش های لازم را بدهید، زمانی که اشتباهی در آموزش شما وجود داشته باشد ممکن است مشکلات زیادی برای شما به وجود آورد. من محمد قادرپناه در این صفحه سعی کردم تا آموزش های اصولی را برای شما جمع آوری کنم تا بتوانید در خانه به حیوان خانگی خود به راحتی آموزش دهید و در حین آموزش کنار سگتان لذت ببرید.

پکیج کامل و پیشرفته آموزش سگ

پکیج کامل و پیشرفته آموزش سگ

تشخیص سگ مناسب برای گارد - ویژگی های سگ گارد

تشخیص سگ مناسب برای گارد – ویژگی های سگ گارد

ویدیویی
0 نظر
پاروا ویروس چیست و راه های درمان و جلوگیری از ویروس پاروا

پاروا ویروس چیست و راه های درمان و جلوگیری از ویروس پاروا

ویدیویی
0 نظر
غذای مناسب برای سگ ها – غذای خشک یا غذای خانگی

غذای مناسب برای سگ ها – غذای خشک یا غذای خانگی

ویدیویی
0 نظر
آموزش اصلاح رفتار در سگ – تکنیک خاموشی

آموزش اصلاح رفتار در سگ – تکنیک خاموشی

ویدیویی
1 نظر
رفتارشناسی در سگ ها – شاه کلید آموزش سگ

رفتارشناسی در سگ ها – شاه کلید آموزش سگ

ویدیویی
1 نظر
بد غذا شدن سگ – سگم هر غذایی نمیخوره!

بد غذا شدن سگ – سگم هر غذایی نمیخوره!

ویدیویی
0 نظر
آموزش فرمان پذیری به سگ از راه دور

آموزش فرمان پذیری به سگ از راه دور

ویدیویی
0 نظر
آموزش دستشویی به سگ در خانه و آپارتمان به همراه نکات مهم

آموزش دستشویی به سگ در خانه و آپارتمان به همراه نکات مهم

ویدیویی
0 نظر
آموزش مقید کردن و ارتباط گرفتن با افراد غریبه به سگ

آموزش مقید کردن و ارتباط گرفتن با افراد غریبه به سگ

ویدیویی
0 نظر
آموزش فرمان رفتن به سگ | فرمان برو به سگ

آموزش فرمان رفتن به سگ | فرمان برو به سگ

ویدیویی
0 نظر

آموزش سگ و تربیت سگ بسیار مهم است. زمانی که شما به سگ خود آموزش های لازم را می دهیم خیالتان از هر لحاظ  راحت است و سگ هم احساس بهتری در هر شرایطی دارد. به عنوان مثال زمانی که شما به سگ خود فرمان بمان را آموزش می دهید در جایی که نیاز باشد این دستور به سگ خود می دهید میدانید که سگ شما همان جا می ماند و تا شما دستوری ندادید از جای خود تکان نمی خورد، این موضوع خیلی برای شما و برای سگ خوشایند است. 

آموزش سگ و تربیت سگ

آموزش سگ و تربیت سگ ممکن است ساده باشد اما باید دقت کنید به روش درست و اصولی این کار را انجام دهید چرا که زمانی که به درستی به سگ خود آموزش ندهید ممکن است عواقب بد تری داشته باشد. آموزش سگ یکی از مهم ترین بخش های زندگی هر حیوان خانگی است چرا که شما قطعا دوست ندارید وقتی در خانه آپارتمانی زندگی می کنید دائما سگ شما پارس کند و همسایه هایتان را اذیت کند، یا در خانه شما هر جایی که سگ خواست ادرار کند و مشکلات دیگر که ممکن است برای شما عذاب باشد.

آموزش و تربیت سگ

قطعا نیاز هست که برای حیوان خانگی خود وقت بگذارید تا بتوانید نتیجه ای که مد نظرتون هست رو بگیرید. وقتی که از آموزش سگ صحبت میشه عده ای اعتقاد به تربیت سگ ندارند اما نمی دانند که این موضوع حیاتی است. تربیت سگ شما تا سن 8 ماهگی بسیار مهم است چون از دوران کودکی بهتر می توانید آموزش سگ را اجرا کنید. شما باید دقت کنید که چه رفتار هایی با سگ خود دارید، زیرا تمامی حرکات شما مهم و کلیدی است و ممکن است سگ شما به نسب رفتارهای شما در سنین بالاتر دچار مشکل شوند.

سن مناسب برای شروع آموزش سگ چه سنی است؟

سن در آموزش سگ بسیار مهم است چرا که اگر سن سگ بالا باشد طبیعتا کار شما سخت تر است و اگر در سنین پایین تر اقدام به تربیت سگ کنید قطعا کار شما ساده تر است. بهترین سن برای آموزش سگ بین 2 تا 8 ماهگی است که سگ آماده آموزش دیدن است و می تواند به خوبی فرامین شما را دریافت کند. سگ در سن 2 ماهگی بسیار فرمان پذیر است و شما میتوانید قبل از اینکه سگ شما عادت های بدی مثل جویدن وسایل، پارس کردن های بیجا یا کشیدن قلاده پیدا کند شروع به تربیت سگ کنید. سعی کنید در سنین پایین از آموزش های ساده شروع کنید و هم زمان با بالا رفتن سن سگ آموزش ها را کمی سخت تر کنید. طبیعتا سگ ها هم مانند انسان در سنین پایین توانایی درک خیلی چیز ها را ندارند و باید از مراحل ابتدایی شروع کنید. 

روش درست و اصولی آموزش سگ چیست؟ 

روش های زیادی هست که افراد مختلف از آنها برای آموزش سگ استفاده می کنند. اما روشی که تمامی متخصصین پیشنهاد می کنند رفتارشناسی است. شما باید با استفاده از تشویقی و انگیزه دادن به سگتان آموزش لازم را به او بدهید. به عنوان مثال شما میخواهید به سگ خود فرمان بشین را بدهید. برای این کار نیاز به انگیزه سگ یعنی غذا یا تشویقی دارید. شما باید ابتدا غذا را در دستان خود بگیرید و با قرار دادن دست خود در بالای سر سگ به او فرمان بشین را بدهید و اگر سگ شما نشست او را تشویق و غذا را اون میدهید و تایید می کنید. این کار را باید چندین بار انجام دهید تا سگ شما درک کند، زمانی به او می گویند بشین، بنشیند! به همین ترتیب می توانید به سگ خود آموزش دهید و این روش بهترین روش در آموزش سگ است. این روشی که توضیح دادیم روش رفتارشناسی است و چندین سال هست که افراد متخصص از این روش استفاده می کنند.

از چه زمانی شروع به آموزش سگ کنیم؟ 

همانطور که بالاتر توضیح دادیم بهترین زمان برای شروع آموزش سگ سن 2 تا 8 ماهگی است و در این سن سگ آماده آموزش دیدن است. همچنین در اگر سن سگ شما بیشتر بود دلیل نمیشه که به سگ آموزشی ندهید، درست است که کمی سخت تر می شود اما باز هم می توانید به سگ خود آموزش لازم را دهید. سگ ها هم مانند انسان در سنین پایین تر بهتر یاد میگیرند، بهتر گوش میدهند و سعی می کنند بهترین رفتار را از خود نشان دهند. سعی کنید سگ خود را حتی در سنین بالاتر آموزش دهید تا سگ در کنار شما از زندگی لذت ببرد.

اگر به سگ آموزش ندهیم چه می شود؟

این سوالی هست که خیلی از افراد ممکن است داشته باشند. زمانی که سگ شما تربیت نشود قطعا شما به مشکل خواهید خورد. به عنوان مثال شما در آپارتمان زندگی می کنید دائما سگ شما در حال پارس کردن است و با این کار هم شما و هم همسایه هایتان را اذیت می کنید پس باید به سگ خود آموزش های لازم را بدهید تا فرمان پذیر باشد. دقیقا همانند یک انسان که در کودکی آموزش دست ندیده باشد در آینده دچار مشکل می شود، سگ هم به همین شکل است ممکن است در آینده رفتارهای عجیبی داشته باشد. اگر در کودکی زیاد پارس می کند ممکن است در آینده همه را گاز بگیرد یا هر جایی از خانه دستشویی کند یا حتی از خانه فرار کند. پس سعی کنید حتی اگر مربی هم برای سگ خود نمیگیرید حتما خودتان دست به کار شوید و سگ خود را آموزش دهید.

چطور باید آموزش سگ رو اجرا کنیم؟

در ویدیو های بالا سعی شده تا تمامی نیاز های آموزشی سگ برطرف شود. شما میتوانید به صورت مرحله به مرحله و قدم به قدم به سگ خود آموزش های لازم را بدهید. زمانی که شما آموزش سگ را از قسمت اول شروع می کنید ممکن است کمی برایتان سخت باشد، اما زمانی که اولین نتیجه را از تربیت سگ خود میبیند کلی ذوق می کنید و دوست دارید که فرمان های بیشتری به سگ خود آموزش دهید. در مراحل آموزش سگ شما نیاز به یک سری وسایل دارید که در ادامه حتما به آنها اشاره می کنیم. اگر شما می خواهید یک سگی داشته باشید که هم شما و هم افراد دیگر از دیدن فرمان پذیری او لذت ببرند باید ویدیو های بالا را به صورت کامل و قدم به قدم مشاهده کنید. زمان و وقتی که شما برای سگ خود می گذارید قطعا مفید است چون قرار هست یک عمر آن سگ در کنار شما زندگی کند.

آموزش سگ برای سگ های بالغ هم مناسب است؟ 

در بالاتر سن مناسب برای آموزش سگ را توضیح دادیم اما این به این معنی نیست که اگر سن سگ شما زیاد است دیگر نمی توانید به آن آموزش دهید. سگ شما در هر سنی که باشد می تواند آموزش ببیند اما ممکن است کمی سخت تر باشد چرا که شما باید رفتار های بد گذشته را از او بگیرید و رفتار های درست و جدید را جایگزین کنید و این مورد قطعا کمی کار را برای شما سخت می کند. به عنوان مثال اگر به یک سگ با سن 3 ماهگی آموزش های مقدماتی را می دهیم کار آسان تر است اما وقتی که شما به سگ 2 ساله آموزش های مقدماتی را می دهید قطعا سخت تر است و باید چندین بار متوالی آموزش مقدماتی را با سگ خود کار کنید تا یاد بگیرد. پیشنهاد ما این است که اگر سگی را وارد خانه خود می کنید حتما آموزش های لازم را به او دهید اما اگر این مورد را نمی دانستید مشکلی ندارد تنها سعی خود را بیشتر کنید و حتما به سگ خود آموزش دهید.

تربیت سگ در سگ های ماده و نر چه تفاوتی دارد؟ 

جنسیت در سگ ها برای آموزش سگ زیاد مهم نیست چرا که نر بودن یا ماده بودن روی هوش آنها هیچ تاثیری ندارد اما ممکن است در برخی مواقع یا در برخی آموزش های سگ های نر به علت جثه بزرگ تری که دارند راحت تر بتوانند کار هایی که شما می خواهید را انجام دهند یا در سگ های ماده به علت حساسیت بیشتر در محیط ممکن است برخی مواقع در برخی آموزش ها بهتر عمل کنند اما در کل فرقی از لحاظ هوشی ندارد و هر به صورت یکسان هستند.

نظرت درباره پست چیه؟

10 thoughts on “آموزش سگ

  1. سلام اقای قادپناه وقتتون بخیر ممنونم بابت آموزش کاملتون ممنون میشم ویدیو های بیشتری بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به کمک داری؟