محمد قادرپناه لوگو

آموزش بیا، بشین، بخواب به سگ

آموزش بیا، بشین، بخواب به سگ

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

آموزش بیا، بشین، بخواب به سگ

آموزش بیا، بشین و بخواب به سگ یکی از آموزش های ابتدایی برای سگ به حساب می آید و خیلی از افرادی که به تازگی سگ را وارد زندگی خود کرده اند نیاز دارند تا این آموزش ها را به سگ خود بدهند. در این قسمت از آموزش سگ ما شروع به فرمان های بیا، بشین و بخواب می کنید و قدم به قدم با هم این آموزش ها را جلو میبریم. قبل از هر چیز نیاز هست که شما انگیزه های سگ خود را بدانید، اگر هم این موضوع را نمی دانید نگران نباشید چرا که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد.

انگیزه سگ برای آموزش

اگر ما را در شبکه های اجتماعی مختلف دنبال کرده باشید می دانید که همیشه تاکید داریم روی انگیزه غذایی! انگیزه غذایی در سگ یعنی شما با استفاده از غذای سگ آموزش های لازم یا دستور های لازم را به سگ خود بدهید. ابتدا سعی کنید همیشه در هنگام آموزش سگ از قلاده یا بند لیش استفاده کنید تا کنترل لازم را روی سگ خود داشته باشید. دومین نکته که باید به آن دقت کنید در هنگام آموزش حتما از انیگزه های سگ مانند غذا، توپ و… استفاده کنید. این انگیزه ها به شما کمک می کند تا بتوانید خیلی راحت تر روی سگ خود کنترل داشته باشید.

آموزش بیا به سگ

در ابتدا آموزش بیا به سگ رو توضیح میدیم. اول از همه حتما انگیزه سگ که با غذا هست یا توپ به همراه داشته باشید. اول باید غذا رو دست خودمون بگیریم، بعد دست خودمون رو با فاصله از پوزه سگ قرار میدیم و با فرمان بیا شروع می کنید به هدایت سگ به سمت خودمون!

آموزش بیا به سگ در آموزش سگ

هر از چند گاهی باید دست خود را بکشید و فرمان بیا رو به سگ بدید تا ببینید کلمه بیا رو درک کرده یا نه اگر درک نکرده بود دوباره باید دست خودتون رو رو به روی پوزه سگ بگیرید و با سگ تمرین بیا رو انجام بدید تا وقتی اگر دست خودتون رو هم کشیده اید فرمان رو انجام بده. حتما دقت کنید که اول با انگیزه سگ و با نگه داشتن دست جلو پوزه سگ او را هدایت کنید و بعد دست خود را بکشید و فرمان بیا را اجرا کنید تا همراه شما بیاید. اگر زمانی که گفتید بیا و سگ هم کمی تکان خورد یعنی کلمه رو داره درک می کنه و مسیر شما درست است.

دقت داشته باشید که هر جا سگ اشتباه کرد و فرمان شما را اشتباه انجام داد کلمه “نه” رو بگید و از پایه به سگ کلمه “نه” به سگ میفهمونیم که کلمه “نه” یعنی انگیزتو قرار نیست بگیری و شما هم نباید وقتی که اشتباه انجام داد انگیزشو بهش بدید.

آموزش بشین به سگ

در قدم دوم آموزش بشین رو به سگمون میخواییم آموزش بدیم. برای آموزش بشین باید دستمون رو به سمت پایین و بالای سر سگ قرار میدیم، با این کار سگ میشینه! در این قسمت ما به سگمون فرمان بیا که در بالا توضیح دادیم رو میگیم و بعد از درست انجام دادن، کلمه بشین رو به کار میبریم و دستمون رو به سمت پایین و بالای سر سگ قرار می دهیم تا بشیند اگر درست انجام شد تایید میکنیم سگ رو اما اگر درست انجام نداد دوباره فرمان بیا و بعد فرمان بشین رو میدیم تا سگ بشینه اگر درست انجام داد تاییدیه دریافت میکنه.

آموزش بشین به سگ در آموزش سگ

حالا باید مانند تمرین بیا که در بالا توضیح دادیم دست خود را برداریم و فرمان بشین رو به سگ بدهیم، اگر سگ فرمان را درست انجام داد و نشست تاییدیه دریافت می کند اما اگر درست انجام نداد دوباره با نگه داشتن دست در بالای سر سگ فرمان بشین را به او میدهیم تا کلمه بشین رو درک کند. دقت کنید که کلمه بشین رو هم تکی استفاده کنید و هم با کلمه بیا استفاده کنید، یعنی اول فرمان بیا رو به سگ بدهید و بعد فرمان بشین رو به او بدهید تا با این کار بهتر درک کند. سعی کنید همیشه از انگیزه غذایی استفاده نکنید و گاهی اوقات هم از انگیزه نوازش استفاده کنید و سگ را نوازش کنید.

آموزش بخواب به سگ

در قدم آخر میریم سراغ آموزش بخواب به سگ. برای اینکار غذا رو میذاریم کف دستمون و انگشت شصتمون رو روی غذا میذاریم که سگ نتونه غذا رو برداره بعد دست رو به صورت عمود روی زمین قرار میدیم. دقت کنید که دست خودتون رو نکشید و به صورت عمود به سمت پایین بیارید چون اگر دست خودتون رو بکشید سگ حرکت میکنه و باید دست به صورت عمود به روی زمین قرار بگیره و به همین صورت سگ هم میخوابه. بعد از اینکه سگ خواب باز هم نباید غذا رو بهش بدید! چرا؟ چون باید کمر و سینه سگ کاملا روی زمین باشد و اگر درست روی زمین نخوابیده بود نباید تایید بشه. اگر که به صورت کامل روی زمین خوابیده بود سگ رو تایید کنید.

آموزش بخواب به سگ در آموزش سگ

دقت کنید که باید حتما بهترین تایم تایید کنید نه خیلی زود نه خیلی دیر بعد از یک الی دو ثانیه که درست فرمان رو انجام داد سگ رو تایید کنید. نکته مهم بعدی این است که ممکن است سگ شما خیلی زود فرمان ها رو انجام نده و باید چندین بار فرمان ها رو به سگ بدید تا کاملا انجام بده.

نکات مهم آموزش سگ بیا، بشین و بخواب

اگر سگ شما به خوبی فرمان ها رو انجام داد باید از روز بعد هر روز به صورت چهار پارت یک ربعه با سگ خودتون تمرین کنید. تمرین های بالا رو به صورت مداوم انجام دهید و سعی کنید هر سری دست خود را دور تر کنید و یا بدون نشان دادن دست تمرین را با سگ خود انجام دهید تا سگ فرمان های شما را درک کند. تمرین ها رو تا جایی ادامه دهید که دیگر نیاز به نشان دادن دست یا انگیزه غذایی نباشد و سگ بتواند فرمان های شما رو به خوبی درک کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نظرات کاربـــران
3 دیدگاه ثبت شده
مهر
مهمان
سلام یه سوال داشتم این سگ چند وقتشه ؟؟؟ از چند ماهگی آموزش رو شروع کنیم ؟؟؟؟
amirmohsen_dev
مدیریت
سلام وقت بخیر حدود 6 ماه و تازه آموزش رو شروع کرده
آموزش فرمان پذیری به سگ از راه دور - محمد قادرپناه
مهمان
[…] فرمان های مقدماتی را بلد باشد. فرمان های مقدماتی مثل، آموزش بیا، بشین، بخواب به سگ ، آموزش کلمه نه به سگ و … می باشد. حتما به این نکته […]
ثبت دیدگاه

دسته بندی مطالب

محصولات جدید

پکیج مشکل گشا (آموزش صفر تا صد سگ)
تومان
5,900,000

جستجو کنید ...