محمد قادرپناه لوگو

حیوانات یکسری غریزه ها و عادت هایی دارند که ممکن است زمانی که در کنار انسان ها زندگی می کنند، کمی باعث مشکل شود. قطعا حیوانات در طبیعت زندگی می کنند اما می توان رفتار ها و عادت هایی که باعث مشکل در زندگی کنار انسان می شوند را تغییر داد. برای این تغییرات قرار نیست که حیوانات به خصوص سگ ها عذاب بکشند، بلکه با استفاده از رفتار و آموزش درست سگ ها میتوانند زندگی لذت بخشی در کنار ما انسان ها داشته باشند. ما نمی توانیم غریزه سگ را بگیریم، اما می توانیم با استفاده از تکنیک ها و تمرینات مختلف آنها را جایگزین کنیم. مربی سگ می تواند با آموزش درست و رفتار شناسی اصولی به سگ آموزش دهید که شما و سگ در کنار هم از زندگی لذت ببرید.

مربی سگ به چه کسی گفته می شود؟

مربی سگ به کسی گفته می شود که توانایی ارتباط با سگ و آموزش دادن به سگ را داشته باشد. به طور کلی مربی سگ تمامی رفتار های بد سگ را حذف می کند و رفتار های درستی که صاحب سگ نیاز دارد با به او آموزش می دهد. مربی سگ در تهران با استفاده از تکنیک، تمرین و رفتار شناسی درست به سگ آموزش های مختلفی میدهد. اگر شما بخواهید که سگ شما در جایی که می خواهید دستشویی کند مربی سگ می تواند این آموزش را به سگ شما بدهد. همچنین زمان هایی است که شما میخواهید سگ محافظ شما باشد، مربی سگ با استفاده از تمرین و تکنیک های خاص به سگ آموزش گارد می دهد که می تواند در زمان های خطر از شما محافظت کند. مربی سگ باید به اصول رفتارشناسی پایبند باشد تا بتواند به درستی به سگ آموزش دهد.

مربی سگ محمد قادرپناه

محمد قادرپناه مربی و رفتار شناس سگ تقریبا حدود 8 سال است که کار خود را در زمینه مربی سگ و آموزش تخصصی سگ آغاز کرده است. محمد قادرپناه با راه اندازی 3 مجموعه فعال در ایران فعالیت خود را در زمینه مربیگری ادامه می دهید. ادامه داستان از زبان محمد قادرپناه: کار اصلی ما در مجموعه چنج پلاس بررسی و آموزش تخصصی سگ های فمیلی داگ، سگ های گارد و سگ های خدماتی هست. من سعی کردم فضایی رو درست کنم که انواع اقسام نژاد های سگ را برای امداد رسانی و زندگی بهتر آموزش دهیم تا هم سگ ها و هم صاحبین از وجود هم دیگر لذت ببرند.

ویژگی مربی سگ خوب چیست؟

مربی سگ خوب به خیلی چیز های میتواند بستگی داشته باشد. اول از همه تجربه و سواد یک مربی سگ است. مربی سگ باید هم سواد درستی از مربی سگ داشته باشد و هم تجربه زیادی داشته باشد. ویژگی هایی که یک مربی خوب می تواند داشته باشد به شکل زیر می باشد:

  • داشتن تجربه و سواد بالا
  • شناخت نژاد های مختلف سگ
  • رفتارشناسی
  • سابقه خوب
  • نمونه کار های عالی
  • ضمانت آموزش

آموزش سگ توسط مربی سگ محمد قادرپناه

رفتار شناسی
وظیفه صاحبین
انگیزه سگ ها
ترس و استرس
حساسیت زدایی
معرفی جامعه
کنترل واق زدن
بالا بردن تمرکز سگ

کنترل گاز گرفتن
تنها ماندن در خانه
رفع ناهنجاری
کاربردی کردن فرامین مقدماتی
انجام فرایند از راه دور
ارتباط گیری با صاحب
رفتار مناسب سگ با افراد

حساسیت زدایی به محرک های اطراف و تمرکز روی فرامین
همقدم بودن سگ با بند و بدون بند
حمله از راه دور (گارد)
حمله از فاصله کم (گارد)
رها کردن (گارد)
تحت نظر داشتن (گارد)
اخطار دادن (گارد)
و خیلی از مباحث دیگر…

مربی سگ ژرمن

ژرمن شپرد ها از نژاد های بزرگ است که تقریبا می توان گفت یکی از پر طرفدار ترین نژاد ها در ایران می باشد. ژرمن شپرد ها را برای کار های مختلفی آموزش میبینند. به عنوان مثال افرادی این نژاد را برای محافظت و گارد انتخاب می کنند. باید گفت که نژاد ژرمن شپرد یکی از نژاد های خوب برای سگ گارد می باشد و می توان با تمرین توسط مربی سگ به یک سگ گارد تبدیل شود. برخی از افراد هم این سگ را برای یک زندگی عادی انتخاب می کنند. اما سگ ها باید حتی برای زندگی عادی هم آموزش ببینند.

ژرمن شپرد ها یکی از نژاد های باهوشی است که می تواند به خوبی مباحث مختلف را آموزش ببیند. قطعا در شبکه های اجتماعی دیده اید که یک سگ ژرمن چقدر باهوش است و چگونه به خوبی کار های مختلفی انجام می دهد. اگر شما سگ ژرمن شپرد دارید می توانید آموزش های او را با مربی سگ در تهران  شروع کنید.

مربی سگ پامرانین

پامرانین یکی دیگر از نژاد های معروفی است که در ایران طرفدار زیادی دارد. پامرانین ها سگ هایی با نژاد کوچک هستند که بیشتر به عنوان سگ آپارتمانی شناخته می شود. اکثریت این سگ را برای زندگی عادی می خواهند و افراد دوست دارند که یک زندگی خوب در کنار این نژاد داشته باشند. اکثر افراد به سگ پامرانین آموزش دستشویی، رفع ناهنجاری و آموزش های مقدماتی را یاد می دهند. به دلیل اینکه این نژاد از سگ در کنار خانواده زندگی می کنند بیشتر همچنین آموزش هایی توسط مربی سگ در تهران یاد میگیرد.

مربی سگ گارد

معمولا خیلی از افراد نژاد های سگ بزرگ دوست دارند به علت اینکه بتوانند آموزش گارد را به سگ بدهند. اما باید دقت داشته باشید که هر سگی نمی تواند گارد شود حتی نژاد هایی مثل ملینویز یا ژرمن شپرد! سگ های گارد یکسری ویژگی هایی دارند که از تولگی میتوانید این ویژگی ها را مشاهده کرد. ابتدا شما برای آموزش سگ گارد توسط مربی سگ در تهران باید به این موضوع دقت کنید که تا 7 نسل گذشته سگ چطور بوده. خیلی از افراد قبل از اینکه یک سگ گارد تهیه کنند، نسل های قبلی را بررسی می کنند که مشکلی پیش نیاد. زمانی که شما می خواهید یک سگ را از تولگی برای گارد انتخاب کنید باید یکسری تست ها بگیرید که این تست ها ممکن است کمی پیچیده باشد. به عنوان مثال برای تست تولگی گارد می توانید در 12 روزگی توله، آنها را از مادر خود به اندازه یک متر دور کنید و ببینید کدام توله سریع تر به سمت مادر میاید و آن توله می توانید یک سگ گارد خوب شود. البته دقت کنید که این یکی از تست ها است.

در زمانی که می خواهید یک سگ را برای گارد انتخاب کنید باید دقت کنید که مادر و پدر آن توله آیا سگ های خوبی بودند یا خیر. اگر بخواهم مثال بزنم می توان گفت که اگر پدر یا مادر توله اگر استرسی باشند ممکن است توله هم استرسی باشد و نتوان سگ را به یک سگ گارد تبدیل کرد. یا اگر مادر و پدر یک توله اگر خشونت زیاد داشته باشند باز هم نمی توانند توله خوبی برای گارد داشته باشند.

مربی سگ ناهنجاری

ناهنجاری سگ ها یکی از مشکلاتی است که افراد مختلف با آن دستو پنجه نرم می کنند. اکثر افراد یک سگ را تهیه می کنند که در کنارشان لذت ببرند و به مشکل ناهنجاری میخورند. خیلی از وقت ها مشاهده کردید که یک سگ خیلی سروصدا می کند، یا زمانی که زنگ در می خورد سگ شروع به واق زدن می کند. این مشکلات را می توان ناهنجاری نامید. برای رفع ناهنجاری کار هایی که مربی سگ در تهران انجام می دهد به این شکل است: مربی سگ ابتدا می تواند با استفاده از انگیزه غذایی سگ این آموزش را شروع می کند. روش دیگری که می توان استفاده کرد قطع هر گونه ارتباط است. روش های دیگری وجود دارد که مشکل ناهنجاری را رفع کرد.

مربی سگ های خانگی

افراد مختلف سگ را برای زندگی عادی انتخاب می کنند. زمانی که شما یک سگ را وارد خانه خود می کنید یکسری مسئولیت ها را دارید که باید آنها را انجام دهید. اول از همه تهیه وسایل مورد نیاز است که خیلی مهم است چه نوع لوازمی برای سگ خود تهیه کنید. موضوع دوم و مهم ترین موضوع آموزش دیدن توسط مربی سگ است. شما زمانی که یک سگ را به خانه خود میاورید یعنی قرار است تا اخر عمر آن سگ در کنار شما زندگی کند و شما می خواهید که در کنار سگ از زندگی لذت ببرید پس باید به سگ یکسری آموزش بدهید.

امتیاز ما