محمد قادرپناه لوگو

تشخیص سگ مناسب برای گارد – ویژگی های سگ گارد

تشخیص سگ مناسب برای گارد - ویژگی های سگ گارد

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

تشخیص سگ مناسب برای گارد – ویژگی های سگ گارد

سگ های گارد ویژگی هایی دارد که آنها را در راستای گارد شدن بهتر می کند. سگ های گارد تمام هوش و حواس خود را به صاحب خود جمع می کنند و سعی می کنند تا از صاحب خود در برابر حملات محافظت کند. عموما افرادی که سگ های بزرگی دارند دوست دارن که سگشون یک سگ گارد باشد اما باید توجه کنید که هر سگ بزرگی نمی تواند یک گارد خوب شود. چرا که سگ های گارد یک سری ویژگی هایی دارند که از تولگی آنها را باید بررسی کنید. در ادامه با مربی سگ محمد قادرپناه همراه می شویم تا ویژگی های یک سگ گارد را درک کنیم.

سگ های گارد از هوش بالایی برخوردار هستند و همیشه حواسشان به افراد اطراف هست. چرا که ممکن است فردی بخواهد به صاحب آن حمله کند و سگ هم سعی می کند در برابر یان نوع حملات از سگ خود محافظت کند. افرادی دوست دارند سگ گارد داشته باشند اما باید به یکسری نکات دقت کنند. همه سگ های نژاد بزرگ نمی توانند گارد شوند. شما باید در ابتدا یک سری تست ها روی سگ خود انجام دهید تا ببینید آیا این سگ برای گارد مناسب است یا خیر. در ادامه موارد را بررسی می کنیم.

شخصیت سگ گارد

یکی از راه های تشخیص سگ گارد، شخصیت یک سگ گارد است. شخصیت یک سگ زمانی که می خواهیم آموزش گارد دهیم بسیار مهم است. باید به این نکته دقت داشته باشید که سگ های گارد باید خوی شکار و خشونت را داشته باشند. همه سگ ها شخصیت یکسانی ندارند. اگر سگ شما استرسی باشد، شما نمی توانید سگ را تبدیل به یک سگ گارد کنید. شخصیت سگ ها عموما از پدر و مادر آنها به ارث می رسد. به همین دلیل باید پدر و مارد و نسل های قبل تر سگ را بررسی کنید که آیا از نظر شخصیت استرسی نیست. ممکن است کمی تعجب کنید اما بسیار مهم است که شخصیت سگ شما به پدر و مادر و همچنین نسل های قبل تر آن بستگی دارد. 

آموزش های ابتدایی برای سگ گارد

در زمانی که سگ توله است شما باید یک سری آموزش های ابتدایی رو به سگ بدهید.این کار برای تشخیص سگ گارد مناسب است. این آموزش سگ رو آماده می کند برای سگ گارد! سگ های گارد باید دقت بالایی داشته باشند. به عنوان مثال شما باید سگ رو در موقعیت های مختلف قرار دهید تا سگ در اون موقیت ها استرس نگیرد. به عنوان مثال باید سگ را در موقعیتی قرار دهید که اطراف آن بسیار شلوغ است یا در موقعیت های مختلفی که استرس سگ را بسنجید. سگ باید در این موقعیت ها با موفقیت بیرون بیاید و استرس نگیرد. 

تحریک کردن سگ گارد

تحریک کردن سگ توسط هلپر

خوب حالا با یکدیگر تست هایی که یک سگ گارد باید آنها را انجام دهد را بررسی می کنیم. یکی از راه هایی که می توانید انجام دهید تحریک کردن سگ است. برای تحریک کردن سگ به یک هندلر یا صاحب سگ نیاز داریم و یک هلپر یا دکوی! شما باید در این تست از قلاده گردنی استفاده کنید . هندلر باید قلاده سگ را به صورت محکم بگیرد که سگ از دستش در نرود. بعد از این مورد هلپر باید سعی کند سگ را تحریک کند. حالا این تحریک به این شکل است که نزدیک سگ میشود و سگ را تحریک می کند، زمانی که سگ شروع به واق زدن کرد سریع فرار می کند و هندلر هم باید حواسش به سگ باشد که سگ فرار نکند. این تست خیلی مهم است و شما با این کار به سگ اعتماد به نفس میدهید و باعث می شود تا سگ احساس قدرت کند. در حین این تمرین باید هندلر یا صاحب سگ، او را تایید نوازشی کند. این تست ابتدایی است که سگ متوجه شود باید در مقابل حملات مقاومت کند و سریع ری اکشن نشان دهد.

بررسی استرسی بودن سگ گارد

آماده کردن سگ برای گارد شدن و تحریک کردن آن

همانطور که گفتیم نباید سگ استرسی باشد، چون ممکن است در محیط هایی قرار بگیرد که باید محافظت کند و زمانی که استرسی باشد نمی تواند به درستی از صاحب مراقب کند. این موضوع یک نکته مقابل هم دارد. نقطه مقابل این است سگ نباید زیاد خشن باشد، چرا که احتمال آسیب رساندن بالا می رود و ممکن است مشکل ساز شود. خیلی نشانه هست که شما می توانید متوجه شوید که آیا سگ استرسی است یا خیر! به عنوان مثال شما می توانید از استایل، نوع پوشش، چشم ها و … متوجه شوید که سگ استرس دارد. پس باید سگ استرس نداشته باشد، اعصاب سگ باید قوی باشد تا در شرایط سخت سگ به اصطلاح کپ نکند. 

نوع گاز گرفتن سگ گارد

نوع گاز گرفتن سگ برای گارد شدن

یکی دیگر از نکاتی که در تشخیص سگ گارد مهم است نوع گاز گرفتن سگ می باشد. این هم موردی است که شما از تولگی با سگ کار کنید. موضوع گاز گرفتن سگ هم از تولگی می توان فهمید. همچنین کیفیت گاز گرفتن هم بسیار مهم است، اما به مرور زمان با تمرینات مختلف می توان کیفیت گاز گرفتن سگ را افزایش داد. برای اینکه با سگ برای گاز گرفتن تمرین کنید می توانید از تاگ های مختلف استفاده کنید و سعی کنید با سگ کشمکش کنید. این نوع بازی به سگ کمک می کند تا به راحتی بتواند کیفیت گاز گرفتن را افزایش دهد. اگر سگ شما همیشه به دنبال شکار است و سعی می کند با انگیزه شکار را بگیرید می توان گفت این سگ، یک سگ گارد خوب است. به عنوان مثال اگر شما در سگ خود مشاهده می کنید که با انگیزه به دنبال وسایلی که برای او پرت می کنید میدود و سعی می کند آن را دریافت کند، این سگ یکی از از گزینه های گارد شدن را پاس کرده است. 

نتیجه گیری

برای اینکه شما بخواهید سگ خود را به یک سگ گارد تبدیل کنید باید یک سری نکات را رعایت کنید. اول از اینکه باید سگ شما نسل خوبی داشته باشید و نسل استرسی یا ترسویی نداشته باشد. دومین موضوع بحث آموزش های ابتدایی است که شما باید تمریناتی با سگ خود انجام دهید که سگ را آماده کنید برای شروع دوره گارد! بعد آخر هم گاز گرفتن توله است که باید با انگیزه باشد. در این قسمت از آموزش سگ به سراغ تشخیص سگ گارد رفتیم. اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات بنویسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه

دسته بندی مطالب

محصولات جدید

پکیج مشکل گشا (آموزش صفر تا صد سگ)
تومان
5,900,000

جستجو کنید ...