درباره محمد قادرپناه

درباره من

سلام! من محمد قادرپناه هستم مربی و رفتار شناس سگ. تقریبا هفت سالی هست که کار خودم رو به صورت تخصصی در حوزه آموزش و تربیت سگ ها استارت زدم. کار اصلی ما در مجموعه چنج پلاس بررسی و آموزش تخصصی سگ های فمیلی داگ، سگ های گارد و سگ های خدماتی هست. من سعی کردم فضایی رو درست کنم که انواع اقسام نژاد های سگ را برای امداد رسانی و زندگی بهتر آموزش دهیم تا هم سگ ها و هم صاحبین از وجود هم دیگر لذت ببرند.

داستان شروع من

حالا میخوام داستان شروع خودمو بهتون بگم! تقریبا حدود هفت سال پیش بود که من خیلی علاقه مند به سگ ها شدم و دوست داشتم برای خودم یک سگ داشته باشم، اما همانطور که خیلی از شما هم با خانواده مشکل دارید منم با خانوادم به دلایل مختلف مذهبی مشکل داشتم و اجازه نداشتم که توی خونه از سگ نگهداری کنم. به همین دلیل منم تصمیم گرفتم یک جایی رو درست کنم تا بتونم سگم رو نگهداری کنم. بعد از چند وقت با وجود علاقه شدید شروع کردم به آموزش دادن به سگ خودم! اون زمان اطلاعاتی نداشتم و به روش آلفا به سگم آموزش میدادم که روش آلفا هم متاسفانه منسوخ شده بود. بعد از گذشت چند وقت دوستان و آشنا ها به من می گفتن که به سگ ما هم آموزش بده و من هم چون علاقه زیادی داشتم قبول می کردم. در یک برهه زمانی آگهی پخش کردم که من مربی سگ هستم!

تا اینجا همه چیز به صورت کاملا تجربی بود، تا اینکه تصمیم گرفتم به صورت آکادمیک شروع کنم با یادگیری!! شروع کردن به مطالعه در سایت های مختلف، مقاله های خارجی رو خوندم و توی یوتیوب خیلی ویدیو دیدم تا روش های جدید رو یاد گرفتم. بعد از مدتی که گذشت دیدم که سیستم آلفا جواب نمیده و سگ نیاز به انگیزه داره برای اینکه کارهایی که ما می خواییم رو درست انجام بده.
تو همین راستا با شخصی به نام جمشید نوری آشنا شدم که استاد من هستند. فعالیت من با ایشون گسترده شد و توانستم خیلی چیز ها از ایشون یاد بگیرم و با اطلاعاتی که خودم داشتم به یک جمع بندی رسیدم که من اگر بخواهم با یک سگ کار کنم نیاز دارم به انگیزه دادن به سگم، نیاز دارم به احترام گذاشتن به تجربه سگ . اگر سگم قرار است یک کاری رو یاد بگیرد باید نگاه کنم یا اگر قرار هست یک رفتاری رو ازش بگیرم که ترک کنه آن رفتار رو باید احترام بذارم به تجربه سگم! یاد گرفتم که سگم باید به دور از ترس، درد، رنج و اضطراب باشه. سگ باید با انگیزه کار کنه که ماندگار باشه و بتونه لذت ببره از آموزشی که من بهش میدم و در نهایت فهمیدم که آلفایی وجود نداره و سگ ها دوست دارن با ماها ارتباط برقرار کنن برای کار کردن یا بهتر رفتار کردن فقط نیاز به انگیزه دارند.

مجموعه هایی که در حال حاظر من دارم، مجموعه چنج پلاس در نیاوران هست که خدمات این مجموعه: دامپزشکی، آرایشگاه، آموزش و پت شاپ هست که می تونید با مراجعه به مجموعه از تمامی امکانات موجود استفاده کنید. همچنین مجموعه دیگری هم در اهواز به اسم چنج داریم که خدمات مشاهده چنج پلاس هست. مجموعه شهریار هم دارم که بیشتر برای پانسیون و آموزش هست.

نیاز به کمک داری؟