محمد قادرپناه لوگو

آموزش اصلاح رفتار در سگ – تکنیک خاموشی

آموزش اصلاح رفتار در سگ – تکنیک خاموشی

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

آموزش اصلاح رفتار در سگ – تکنیک خاموشی

آموزش اصلاح رفتار در سگ یکی از موضوعاتی است که تقریبا تمامی صاحبین سگ با آن مواجه می شوند. مطمئنا برای شما پیش آمده که سگ شما یک کاری رو تا الان انجام میداده چه درست چه غلط اما از حالا به بعد دوست ندارید سگ شما آن کار را انجام دهد. کلید شما تکنیک خاموشی است که در ادامه با هم صحبت می کنیم. قطعا ما انسان ها هم در بچگی یکسری کار هایی کردیم که بعده ها رفتارمون تغییر کرده و در سگ ها هم به همین شکل هست. ممکن است سگ کارهایی رو قبلا انجام میداده و حالا دیگر نباید اون کار ها را انجام دهد، در این مواقع ما از تکنیک خاموشی استفاده می کنیم. در این قسمت از آموزش سگ به موضوع اصلاح رفتار در سگ می پردازیم.

چرا باید اصلاح رفتار در سگ را یاد بگیریم؟

احتمالا شما تازه می خواهید به سگ خود آموزش دهید یا می خواهید یکسری از رفتار های اشتباه سگ رو اصلاح کنید. برای اصلاح رفتار در سگ بهترین راه، تکنیک خاموشی است. اگر شما این تکنیک را بلد باشید به راحتی می توانید هر رفتاری که سگ دارد و شما از آن ناراضی هستید، آن را اصلاح کنید. زمانی که شما سگ را وارد خانه خود میکنید قرار است سال های سال در کنار شما زندگی کند و شما هم باید یکسری آموزش هایی رو بلد باشید تا بتوانید در کنار سگتان با لذت زندگی کنید. همیشه سگ ها یکسری رفتار هایی از خودشان نشان می دهند که شما ممکن است ناراضی باشید. با آموزش اصلاح رفتار در سگ می توانید به راحتی رفتار های نارمناسب سگ را درست کنید.

آموزش اصلاح رفتار در سگ

برای شروع به آموزش اصلاح رفتار در سگ شما باید ابتدا رفتار بد سگ را پیدا کنید. زمانی که رفتار بد سگ را پیدا می کنید شروع به آموزش می کنید. به این نکته دقت کنید که حتما باید آموزش رفتارشناسی در سگ را دیده باشید که بدانید سگ ها در الگوی طبیعی خود چه کار هایی انجام میدهد و آنها را جایگزین کنید. همیشه سعی کنید زمانی که می خواهید به سگ خود آموزش دهید چندین تا آموزش به صورتی یکجا به سگ ندهید هر زمان که یک آموزش به پایان رسید و سگ کامل درک کرد، آموزش های بعدی را شروع کنید. در ادامه اگر سگ شما دارای چندین رفتار نامناسب است شما باید به صورت تک تک به آنها بپردازید و زمانی که رفتار اصلاح شد، آموزش های دیگر را شروع کنید.

پیش نیاز اصلاح رفتار در سگ

پیش نیاز اصلاح رفتار در سگ

در ابتدا شما باید انگیزه های سگ خود را بشناسید. اگر انگیزه سگ خود را نمی دانید باید به جلسات قبلی رجوع کنید. انگیزه های سگ می تواند به صورت نوازش، غذا، اسباب بازی و … باشد. شما باید سعی کنید در زمان هایی که سگ کار اشتباهی انجام می دهید از انگیزه های سگ استفاده نکنید.خیلی از افراد هستند که زمانی که سگ کار اشتباهی می کند شروع می کنند به نوازش کردن و بعد از کلمه “نه” یا “نکن” استفاده می کنند. به نظر شما این کار درست است؟ قطعا خیر! پس باید حتما به این موضوع دقت کنید. هر نوع ارتباطی با سگ هم می تواند انگیزه باشد. مثلا ممکن است شما با حرف زدن به سگ هم انگیزه به او دهید. ارتباط چشمی بسیار مهم است که باید به آن دقت کنید و در زمان تنبیه ارتباط چشمی با سگ نداشته باشید.

مربی سگ

اگر نیاز به مربی دارید تا رفتار نادرست سگ خود اصلاح کنید از طریق دکمه زیر توضیحات را مشاهده کنید.

مربی سگ

شروع اصلاح رفتار در سگ

شما قرار است یک رفتار را در سگ خود درست کنید. به عنوان مثال زمانی که سگ شما غذا می خواهد شروع به واق زدن می کند. شما از این رفتار سگ ناراضی هستید و می خواهید این رفتار را درست کنید. ابتدا زمانی که سگ شروع به واق زدن کرد شما باید هر گونه ارتباط را با سگ قطع کنید. یعنی نباید ارتباط چشمی یا کلامی با سگ داشته باشید. زمانی که سگ به واق زدم خود پایان داد حالا می توانید به سگ غذا دهید. با این کار شما به سگ می فهمانید که نباید برای غذا خواستن واق بزند. البته به این موضوع دقت کنید که نباید بلافاصله بعد از قطع واق زدن به سگ غذا دهید، باید حتما چند دقیقه صبر کنید بعد به سگ خود غذا دهید.

آموزش اصلاح رفتار در سگ

می توانیم یک مثال دیگری هم بزنیم که به خوبی این موضوع درک شود. به عنوان مثال سگ شما زمانی که می خواهید بیرون بروید، بالا بپرد و لباس های شما را کثیف کند. یا ممکن است زمانی که بیرون هستید بخواهد به روی شما بپرد و لباس های شما را گلی کند. برای رفع این رفتار نادرست شما باید هرگونه ارتباطی را با سگ قطع کنید. اگر سگ همچین کاری کرد شما باید پشت به سگ کنید و ارتباطی با سگ نداشته باشید. حتما دقت کنید تا چندین دقیقا به همین شکل هر ارتباطی را قطع کنید، نوازشی صورت نگیرد و غذایی به سگ داده نشود. در این شرایط شما تمامی انگیزه های سگ را گرفته اید به او میفهمانید که کار اشتباهی انجام داده است.

اگر میخواهید که بهتر در این راه موفق باشید می توانید آموزش کلمه نه به سگ را مشاهده کنید. زمانی که سگ از کار اشتباهی استفاده می کند می توانید با استفاده از این آموزش به سگ  تاییدیه منفی دهید. هر زمان که سگ کار اشتباهی انجام می دهید از تاییدیه منفی و از تمرینات بالا استفاده کنید به مرور زمان اشتباه سگ کمتر می شود و سگ به خوبی آموزش می بیند. فرایند این آموزش ممکن است کمی طولانی شود، مخصوصا وقتی که سگ شما تا به حال هیچ آموزش ندیده باشد. دقت کنید تمرینات را صورت مداوم انجام دهید تا سگ اشتباهات خود را درک کند.

نتیجه گیری

سگ های ممکن است اشتباهاتی انجام دهند که شما احساس نارضایتی کنید. برای اینکه سگ اشتباهات را انجام ندهد باید از تکنیک خاموشی استفاده کنید. دقت داشته باشید که از آموزش سگ با محمد قادرپناه استفاده کنید تا یکسری رفتار ها به راحتی برای شما رفع شود. همه مشکلات را نمی توانید با تمرینات بالا اصلاح کنید. اصلاح رفتار در سگ می تواند کار مشکل یا کار بسیار آسانی باشد. شما می توانید با استفاده از تاییدیه منفی به سگ بفهمانید کارش اشتباه است. همچنین با استفاده از انگیزه های سگ می توانید آموزش های لازم را به او بدهید. اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات بنویسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 9 میانگین: 3.8]
نظرات کاربـــران
1 دیدگاه ثبت شده
محسن
کاربر
عالی
ثبت دیدگاه

دسته بندی مطالب

محصولات جدید

پکیج مشکل گشا (آموزش صفر تا صد سگ)
تومان
5,900,000

جستجو کنید ...