محمد قادرپناه لوگو

آموزش گفتن کلمه نه به سگ

آموزش گفتن کلمه نه به سگ

خواندن این مطلب

5 دقیقه

زمان میبرد!

آموزش گفتن کلمه نه به سگ

سگ ها برای اینکه کار هایی که ما دوست نداریم رو انجام ندن نیاز دارند تا یک سری تمرین و آموزش هایی به آنها داده شود. همیشه صاحبین سگ با این موضوع دست و پنجه نرم میکنند و میخواهند که سگ حرف گوش کنی داشته باشند، اما گاهی اوقات به این شکل نیست و سگ کار خود را انجام میدهد. ممکن است برای شما پیش آمده باشد که سگ شما کار اشتباهی انجام میدهد و شما می خواهید جلو او را بگیرید اما نمی توانید. همیشه راه و روش هست برای اینکه شما در کنار سگتان راحت زندگی کنید. در ادامه آموزش سگ می خواهیم به این موضوع بپردازیم که کلمه “نه” رو به سگمون آموزش دهیم، ما آموزش کلمه نه به سگ رو آموزش می دهیم. 

آموزش گفتن نه به سگ در آموزش سگ

همیشه در هر شرایطی سگ ما به حرف ما گوش نمیده و یا کاری که نباید رو انجام میدهد پس باید با استفاده از آموزش سگ به این موضوع غلبه کنیم.سگ ها برای اینکه به شما گوش دهند و هر تمرینی که دوست داشتید رو با سگتون انجام بدید باید ابتدا برای سگ یک تنبه و یک تایید در نظر بگیرید. همیشه ما حرف این رو زدیم که نباید سگ رو تنبیه کرد و نباید سگ رو اذیت کرد! درست است و ما اینجا قرار نیست با زدن یا اذیت کردن سگ او را تنبیه کنیم. ما با استفاده از یک راهکار ساده و بدون اذیت سگ را تنبیه میکنیم که در ادامه درباره این موضوع صحبت می کنیم. برای تایید سگ هم میتوانید از انگیزه های او استفاده کنید مثل اسباب بازی، تشویقی، غذا یا هر چیز دیگری که سگ شما با آن انگیزه آموزش را دارد. در ادامه مراحل زیر رو انجام دهید.

یادگیری کلمه نه در آموزش سگ

در زمان یادگیری ما باید به سگ خود یکسری کلمات خاص رو آموزش دهیم که سگ ها یاد بگیرند اون کلمه به معنی که شما می خواهید است و اون کار رو انجام دهد. در ابتدا ما باید یکسری کلمات برای تایید و تنبیه انتخاب کنیم. هر کسی دوست دارید از کلمه ای خاص استفاده کند. یکی دوست دارد از کلمه “نه” استفاده کند، یکی دوست دارد از کلمه “No” استفاده کند. شما از هر کلمه ای که دوست دارید می توانید استفاده کنید. این کلمه ها هم برای تایید می باشد و هم برای تنبیه! ما در این آموزش از کلمه “نو” و “یس” استفاده می کنیم. کلمه نو به معنی نه است و یعنی تنبیه، کلمه “یس” یعنی آره و به معنی تایید است.

تا اینجا ما کلمه خود را انتخاب کردیم و باید دقت کنیم که تنها از این کلمات برای تایید و تنبیه سگ استفاده کنیم تا سگ دچار گیجی نشود. به عنوان مثال اگر از کلمه “یس” استفاده می کنید، دیگر برای تایید از کلمه آفرین یا باریکلا استفاده نکنید. سعی کنید از کلمات آسان و کوتاه استفاده کنید تا سگ درک درستی از کلمه داشته باشد. در ادامه با محمد قادرپناه همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای آموزش کلمه “نه” به سگ

برای اینکه شروع به تمرین و آموزش کنیم نیاز به یکسری وسایل داریم تا سگ را کنترل کنیم. در هر زمینه آموزشی ما نیاز به وسایلی داریم تا بتوانید سگ را به راحتی کنترل کنیم، اگر از وسایل استفاده نکنید طبیعتا نتیجه خوبی نخواهید گرفت. برای شروع ما نیاز به یک انگیزه داریم! بار ها در آموزش ها از انگیزه سگ ها صحبت کردیم و در این آموزش هم ما نیاز به انگیزه برای سگ داریم. انگیزه در سگ ها می تواند هر چیزی باشد. انگیزه در سگ می تواند: غذا، تشویقی سگ ، اسباب بازی برای سگ ، نوازش و … باشد که شما با شناخت سگ خود یک مورد را انتخاب می کنید. توجه داشته باشید انگیزه سگ رو هیچ وقت در دسترس سگ قرار ندهید که برای سگ اون انگیزه عادی بشه و دیگر نخواهد از شما فرمان بگیرد. پس حتما دقت کنید که از انگیزه هایی که واقعا دوست دارد استفاده کنید و به عنوان دم دستی از آن استفاده نکنید.

فلاده گردنی در آموزش گفتن نه به سگ

مورد دومی که ما نیاز داریم در این آموزش سگ، قلاده گردنی است. ما گفتیم که قلاده گردنی باعث کنترل بهتر در سگ ها میشه. شما وقتی میخواهید به سگتان آموزش دهید نیاز دارید تا با وسیله ای او را کنترل کنید و اون وسیله قلاده گردنی است. این مورد در ابتدای کار نیاز است که میتوانید در قسمت خرید قلاده سگ در پی کی پت تهیه کنید و همیشه نباید از قلاده استفاده کرد. در ابتدای کار تا زمانی که سگ شما کامل آموزش ندیده باشد باید از قلاده استفاده کرد. برای خرید قلاده گردنی هم می توانید از سایت پی کی پت در قسمت خرید قلاده گردنی وسیله خود را تهیه کنید.

شروع آموزش کلمه نه به سگ

حالا نوبت به فرمان کلمه نه به سگ رسیده! از اینجا ما شروع می کنیم به اینکه به سگ خودمون کلمه نه رو یاد بدیم. ممکن است خیلی وقت ها پیش بیاد می خوایم سر یه کاری سگمون رو آموزش بدیم که دیگه اون کار رو انجام نده اما سگ این موضوع رو درک نمی کنه. برای اینکه کلمه نه رو به سگ آموزش بدیم ابتدا باید قلاده گردنی رو برای سگ خود استفاده کنیم. بند قلاده رو در دستان خود میگیریم و طبق قانون دو انگشتی سگ را هدایت می کنیم. اگر قانون دو انگشتی را نمی دانید به این صورت است که شما انتهای قلاده را با یک دست میگیرید و قسمت وسطی قلاده را با استفاده از دو انگشت دست دیگر خود میگیرید و با استفاده از تکنیک کشیدن دو انگشتی سگ را هدایت می کنید.

کشیدن قلاده برای کنترل سگ در آموزش گفتن نه به سگ

بعد از اینکه قلاده را برای سگ خود استفاده کردیم حالا نوبت به این رسیده که از انگیزه سگ استفاده کنیم. همانطور که پیش تر گفتم شما میتوانید از هر انگیزه ای سگ به آن را دوست دارد استفاده کنید. در ادامه شما با فرمان دادن به سگ شروع می کنید. ابتدا باید به سگ خود فرمان دهید هر فرمانی که در ویدیو های قبلی گفته بودیم را می توانید استفاده کنید. اگر سگ فرمان شما را به درستی انجام داد که سگ را تایید می کنید، اگر فرمان شما را انجام نداد شما با گفتن کلمه نه و کشیدن قلاده به بالا به سگ می فهمانید که این کار اشتباه است.

تایید سگ در آموزش گفتن نه به سگ

زمانی که شما قلاده را به سمت بالا میکشید سگ به اشتباه خود پی میبرد و در آخرین فرمانی که قبل تر به او دادید یا به حالت نشستن در می آید. شما باز هم فرمان را می دهید و اگر انجام داد تایید می کنید اما اگر انجام نداد به گفتن کلمه نه و کشیدن قلاده به سگ اشتباه آن را یادآوری میکنید. این تمرین را باید به صورت مداوم انجام دهید تا سگ به صورت کامل درک درستی از کلمه نه داشته باشد.

نتیجه گیری

ممکن است سگ ها خیلی از کار هایی رو انجام دهند که باب میل ما نباشد و باید با استفاده از تمرین بالا کلمه نه را به سگ خود آموزش دهیم تا به خود این موضوع را درک کند. ما آموزش گفتن کلمه نه به سگ رو آموزش دادیم و شما باید با سگ خود تمرین مداوم داشته باشید. سعی کنید که روزانه نیم تا یک ساعت با سگ خود تمرین کنید. قبل از اینکه سگ شما فرمانی بلد باشد می توانید از ویدیو های قبلی محمد قادرپناه استفاده کنید و فرمان های پایه را به سگ خود آموزش دهید. اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات بنویسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
نظرات کاربـــران
3 دیدگاه ثبت شده
آموزش اصلاح رفتار در سگ – تکنیک خاموشی - محمد قادرپناه
مهمان
[…] میخواهید که بهتر در این راه موفق باشید می توانید آموزش کلمه نه به سگ را مشاهده کنید. زمانی که سگ از کار اشتباهی استفاده می […]
آموزش فرمان پذیری به سگ از راه دور - محمد قادرپناه
مهمان
[…] فرمان های مقدماتی مثل، آموزش بیا، بشین، بخواب به سگ ، آموزش کلمه نه به سگ و … می باشد. حتما به این نکته دقت کنید سگ باید این […]
آموزش فرمان رفتن به سگ | فرمان برو به سگ - محمد قادرپناه
مهمان
[…] شما باید از کلمه “نه” استفاده کنید. (اگر میخواهید آموزش گفتن کلمه نه به سگ را یاد بگیرید در قسمت آموزش سگ می توانید مشاهده کنید.). […]
ثبت دیدگاه

دسته بندی مطالب

محصولات جدید

پکیج مشکل گشا (آموزش صفر تا صد سگ)
تومان
3,900,000

جستجو کنید ...