محمد قادرپناه لوگو

غذای مناسب برای سگ ها – غذای خشک یا غذای خانگی

غذای مناسب برای سگ ها – غذای خشک یا غذای خانگی

خواندن این مطلب

5 دقیقه

زمان میبرد!

غذای مناسب برای سگ ها – غذای خشک یا غذای خانگی

غذای مناسب برای سگ ها خیلی مهم هست که چه چیزی باشد. خیلی از افراد نمی دانند که چه غذایی برای سگ ها مناسب است و همیشه هر چیزی که باشد رو به سگشون میدهند. یا گاهی افراد هم هستند که از غذای خانگی استفاده می کنند که غذای خانگی هم دو دسته هست و باید دقت کنید که به چه شکل به سگ خود غذا میدهید. غذا بحث بسیار مهمی است که باید حتما به آن توجه ویژه داشته باشید تا سگ ویتامین و پروتئین های مناسب را بتوانند در بدن خود دریافت کنند. در این قسمت از آموزش سگ به این موضوع می پردازیم که چه نوع غذایی برای سگ مناسب است.

غذای مناسب برای سگ – سیستم غذایی بارف (B.A.R.F)

ممکن است سیستم غذایی بارف به گوش شما خوده باشید. سیستم غذایی بارف را سال ها پیش به وجود آمده که بسیار خوب هم بود. ابتدا به سراغ معنی لغوی بارف می پردازیم. B.A.R.F مخفف دو کلمه Biologically Appropriate Raw Food و Bones and Raw Food است که معنی آن غذای خام مناسبِ بیولوژیکی و استخوان و غذای خام است. ممکن است شما با خود بگویید یا حتی شنیده باشید ک غذای خام به سگ ندهید چون که مریض می شوند.

سیستم غذایی بارف غذای مناسب برای سگ

سیستم بارف یا غذای خام یکی از بهترین سیستم های غذایی برای سگ ها می باشد. چرا که تمامی مواد مورد نیاز به سگ میرسد. اما باید توجه داشته باشید که سیستم بارف یک جدول مهم دارد که باید حتما آن را مطالعه کنید تا بدانید چه چیز هایی برای سگ مناسب است. وقتی که درباره غذای خام صحبت میشه شما در ذهن خود به گوشت خام خالی یا مرغ خام خالی فکر می کنید. در صورتی که در سیستم غذایی بارف سگ شما انواع خوراکی ها را مثل: میوه، سبزیجات، مغزیجات، گوشت و مرغ را دارا است. زمانی که شما از سیستم غذایی بارف و یا خام استفاده می کنید تمامی موارد مورد نیاز به بدن سگتان میرسد. اما یک موضوعی که در اینجا مطرح است باید حتما دقت کنید که چه چیزی به سگ خود میدهد.

زمانی که گوشت خام یا مرغ خام به سگ خود می دهید باید از سالم بودن آن مطمئن شوید. چون ممکن است در گوشت یا مرغ انگل هایی وجود داشته باشید و به سگ آسیب برساند پس حتما موضوع سالم بودن را دقت کنید. شما می توانید از دستورالعمل های توصیه شده برای این رژیم و یا سیستم غذایی استفاده کنید. یکی از دستورالعمل های توصیه شده به شکل زیر می باشد.

  • 70% گوشت ماهیچه
  • 10% درصد استخوان خام خوراکی
  • 7% درصد سبزیجات
  • 6% درصد جگر
  • 5% درصد سایر اندام های ترشح کننده
  • 2% درصد مغزیجات
  • 1% درصد هم میوه

شما میتوانید از دستورالعمل بالا برای سگ خود استفاده کنید.

مربی سگ

اگر نیاز به مربی دارید تا رفتار نادرست سگ خود اصلاح کنید از طریق دکمه زیر توضیحات را مشاهده کنید.

مربی سگ

غذای مناسب برای سگ – غذای خشک

یکی از بحث هایی که همیشه افراد مختلف راجب آن سوال می کنند این است که آیا غذای خشک استفاده کنم؟ یا آیا غذای خشک خوب هست. سیستم غذای خشک یکی از سیستم های خوب است و شما می توانید به راحتی به سگ خود غذای خشک دهید. غذای خشک برای سگ بسیار مفید است، چرا که تمامی موادی که بدن سگ نیاز دارد را تامین می کند. برای خرید و استفاده از غذای خشک باید یکسری موارد را رعایت کنید.

غذای خشک غذای مناسب برای سگ

غذای خشک حتما باید تاریخ داشته باشید. در زمان خرید حتما به تاریخ غذای خشک دقت کنید چون ممکن است تاریخ مصرف آن گذشته باشید و باعث بیماری های کبد و کلیه در سگ ها می شود. مورد بعدی که باید به آن دقت کنید برند محصول است. سعی کنید غذای خشکی که خریداری میکنید برند معتبری باشد. اگر شما به برند توجهی نکنید ممکن است سگ شما دچار بیماری های مختلفی شود. برند های مطرح استفاده کنید تا خیالتان راحت باشد.

موردی بعدی که حتما باید دقت کنید اصل بودن برند است. متاسفانه افراد سود جو با پر کردن غذا های خارجی باعث پخش محصولات تقلبی شده اند و شما باید به این موضوع حتما دقت کنید. همیشه از جاهای معتبر مثل پت شاپ پی کی پت و کلینیک دامپزشکی چنج پلاس استفاده کنید تا دچار درگیری موارد تقلبی نشوید. غذا های خشک به دلیل داشتن یکسری ویتامین ها و پروتئین ها برای سگ بسیار مناسب هستند. به عنوان مثال در غذای های خشک ویتامین (کا) وجود دارد که بسیار برای سگ ها مفید هست.

اگر شما از غذا های خانگی استفاده می کنید باید به سگ خود این ویتامین را برسانید که در ادامه درباره آن صحبت می کنیم. یک مورد که شما باید در غذای خشک دقت کنید این است که حتما باید به بهداشت دهان و دندان سگ توجه کنید. چرا که با خوردن غذای خشک باعث زوتر پوسیده شدن و جرم گرفتن دندان های سگ می شود.

غذای مناسب برای سگ – غذای خانگی

خیلی از افراد سعی میکنند به سگ خود غذای خانگی بدهند. این موضوع بسیار خوب است، اما باید به یکسری از موارد دقت کنید. گاهی افراد به سگ خود فیله، سیب زمینی و هویج پخته شده می دهند که این بسیار عالی هست. در این شرایط شما باید به این موضوع دقت کنید که یکسری از ویتامین ها و پروتئین ها در این غذا وجود ندارد که شما باید به روش دیگری آن ها را تامین کنید. اگر شما از این سیستم غذایی برای سگ خود استفاده می کنید باید با استفاده از قرص های ویتامین و مولتی ویتامین سگ خود را تامین کنید.

غذای خانگی غذای مناسب برای سگ

می توانید از قرص های مولتی ویتامین برند دکترکلادرز و یا بیفار استفاده کنید. در قرص های مولتی ویتامین هم سعی کنید برند خوبی را انتخاب کنید. اگر شرایط بالا را رعایت کنید غذای مناسب برای سگ خودتون رو دارید . مشکلی ندارید. یکی از موضوعاتی که خیلی از افراد با آن درگیر هستند این هست که از غذای خودشان به سگ بدهند. یکی از بزرگترین اشتباهات این است که شما از غذای خودتون به سگ بدهید. غذای شما دارای ادویه های مختلفی است که برای سگ بسیار مضر است و به مرور زمان باعث بیماری در سگ ها می شود.

حتما سعی کنید غذای سگ رو به صورتی بپذیرد که ادویه نداشته باشد. یکی دیگر از بدی های اینکه شما به سگ خود از غذای خودتان میدهید این هست که باعث می شود سگ شما بد عادت شود. خوب طبیعتا غذایی که شما میخورید بسیار خوشمزه تر است و سگ شما بیشتر دوست دارد. اگر شما از غذای خودتون به سگ بدهید عادت می شود و همیشه از غذای شما میخواهد و غذا های دیگر را نمی خورد. پس به این موضوع بسیار دقت کنید.

نتیجه گیری

غذای مناسب برای سگ طبیعتا غذای خانگی بدون ادویه، غذای خشک با کیفیت و سیستم غذایی بارف است که سیستم غذایی بارف را اگر خودتان دوست داشتید می توانید به سگ بدهید. غذای خانگی اگر به سگ خود می دهید حتما باید بدون ادویه باشد و سعی نکنید از غذای خود به سگ ها هم بدهید. اگر می خواهید از غذای خشک برای سگ های خود استفاده کنید حتما دقت کنید که برند و کیفیت خوبی داشته باشد. زمانی که به سگ خود غذای خشک می دهید باید به بهداشت دهان و دندان سگ هم دقت کنید.در این قسمت از آموزش سگ با محمد قادرپناه به سراغ غذای مناسب برای سگ رفتیم. اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات بنویسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.7]
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه

دسته بندی مطالب

محصولات جدید

پکیج مشکل گشا (آموزش صفر تا صد سگ)
تومان
3,900,000

جستجو کنید ...