آموزش مقید کردن و ارتباط گرفتن با افراد غریبه به سگ

آموزش مقید کردن و ارتباط گرفتن با افراد غریبه به سگ

یکی از رفتار ها در سگ که افراد خیلی زیادی با این رفتار مشکل دارند، ارتباط بر قرار نکردن سگ با افراد غریبه هست. هر سگی بیشتر با صاحب خودش راحت تر است تا افراد غریبه و این از نظر خیلی ها شاید مشکلی نباشد. یا افرادی که سگ گارد دارند این رفتار جزوی از خوبی ها می دانند. اما شما باید دقت کنید که سگ شما باید فرمان پذیر باشد و همیشه نباید با افراد غریبه نا سازگار باشد. چون گاهی اوقات ممکن است سگ شما با افراد غریبه ارتباط بر قرار نکند و فرد غریبه را گاز بگیرید یا به او حمله کند. سگ شما باید طوری تمرین کند و فرمان پذیر باشد که با افراد غریبه زمانی که خودتان می خواهید ارتباط برقرار کند. در این قسمت از آموزش سگ به موضوع آموزش مقید کردن و ارتباط گرفتن با افراد غریبه به سگ می پردازیم. در ادامه با محمد قادرپناه همراه باشید.

به چه دلیل سگ ها با افراد غریبه ارتباط برقرار نمی کنند

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا سگ من با افراد غریبه خوب نیست! و این موضوع را یک ضعف بدانید. سگ ها همیشه در کنار شما هست و زمان هایی که مهمانی به خانه شما می آید یا به عنوان مثال شما به جایی میروید و همیشه سگ بغل شما است، این موضوع باعث حساس شدن سگ می شود و نمی گذارد که افراد غریبه به آن نزدیک شود. نکته دوم این است که سگ شما از تولگی با افراد غریبه در ارتباط نبود و زمانی که افراد جدیدی را میبیند ممکن است گارد بگیرد. این ها موضوعاتی هستند که باعث می شود سگ شما به مرور زمان ارتباط خوبی با غریبه ها نگیرد. شما باید با انجام یکسری تمرین ها این موضوع را به سگ خود آموزش دهید.

در این تمرین شما نیاز دارید که سگ شما انگیزه غذایی بالایی داشته باشد. همیشه در همه تمرین ها ما درباره انگیزه های مختلف صحبت کردیم و در این قسمت ما نیاز داریم تا سگ انگیزه غذایی بالایی داشته باشد تا بتوانیم به راحتی تمرینات را شروع کنیم. دقت داشته باشید که حتما و حتما امنیت غذایی سگ را پایین بیارید و خودتان یا افراد غریبه را منبع غذایی کنید. در ادامه بیشتر راجب این موضوع بحث می کنیم.

آموزش مقید کردن و ارتباط گرفتن با افراد غریبه به سگ

برای شروع تمرین ما نیاز به یک قلاده گردنی داریم. در این تمرین همچنین ما نیاز داریم که انگیزه غذایی سگ را بالا ببریم تا بتوانیم به راحتی با او تمرین کنیم. این تمرین نیازمند این است که یک غریبه هم در کنار شما باشد. چون شما قرار هست به سگ خود آموزش دهید با غریبه ها ارتباط برقرار کند. در ابتدا شما با در دست داشتن تشویقی یا غذای مورد علاقه سگ ، او را مدیریت می کنید . به نزدیکی فرد غریبه میبرید. کم کم شروع می کنید به نوازش کردن و تشویق کردن سگ! بگذارید سگ فرد غریبه را بو کند تا با آن آشنا شود. در مرحله بعد سگ را در نزدیکی خود قرار دهید و به فرد غریبه بگویید که سگ را از قسمت های کناری بدش نوازش کند. ممکن است سگ شما در ابتدا پرخاش کند و ارتباط با فرد غریبه بر قرار  نکند.

آموزش درست نوازش کردن سگ در آموزش مقید کردن و ارتباط گرفتن با افراد غریبه به سگ

اگر فرد قریبه به صورت نشسته است و سگ را نوازش میکند و سگ هم هنوز ارتباط برقرار نمی کند باید شما هم به همراه فرد غریبه بنشینید که سگ حس بهتری داشته باشد. فرد غریبه باید سعی کنم به آرامی و کم کم کناره های بدن سگ را نواز کند. دقت داشته باشید کع شما نباید از همون ابتدا سر سگ را نوازش کنید چون استرس سگ بیشتر می شود و ممکن است پرخاش کند. پس حتما از کناره های بدن سگ شروع به نوازش کنید. همزمان با فرد غریبه که در حال نوازش است شما هم سعی کنید نوازش را انجام دهید تا استرس سگ کمتر شود.

برای مرحله بعد شما با انگیزه غذایی دارید. کمی از انگیزه غذایی را به فرد غریبه دهید تا به سگ بدهد و کم کم ارتباط برقرار کند. ممکن است سگ شما انگیزه خود را از فرد غریبه دریافت نکن و شما باید سعی کنید انگیزه غذایی را بیشتر بالا ببرید تا از دست فرد غریبه هم غذا دریافت کند. اگر سگ غذا را از دست فرد غریبه گرفت حالا همزمان سعی کند سگ را نوازش کند و هم به سگ انگیزه دهد. به همین ترتیب جلو میروید تا سگ استرسش کمتر شود و کم کم ارتباط بگیرد. بعد از اینکه این مرحله هم به خوبی انجام شد شما به عنوان صاحب سگ باید از سگ خود دور شوید و بگذارید سگ با فرد غریبه باشد و انگیزه غذایی را از دست فرد غریبه بگیرید. اگر شما دور شدید و سگ هم به همراه شما آمد باید از قلاده گردنی استفاده کنید و قلاده را به دست فرد غریبه دهید.

انگیزه غذایی برای سگ در آموزش مقید کردن و ارتباط گرفتن با افراد غریبه به سگ

با این روند کم کم سگ با فرد غریبه ارتباط برقرار می کند و دیگر پرخاش گری نمی کند. این تمرین بسیار مهم است و حتما باید به صورت مداوم با افراد مختلف انجام شود. سعی کنید افراد مختلف را با سگ خود آشنا کنید تا کم کم ارتباط صورت بگیرد. ممکن است سگ شما دچار استرس باشد و نتواند با افراد مختلف استرس بگیرید که با تمرین هایی که در بالا انجام دادیم به خوبی می توانید این مشکل را رفع کنید. حتما دقت داشته باشید که انگیزه غذایی سگ بسیار مهم است. اگر سگ شما با افراد غریبه ارتباط برقرار نکرد شما باید منبع غذایی را افراد غریبه قرار دهید تا ارتباط صورت بگیرد.

نتیجه گیری

ممکن است شما با سگ خود به مشکلاتی خورده باشید که با افراد غریبه به خوبی رفتار نمی کند یا پرخاش می کند. شما باید با استفاده از انگیزه غذایی و مدیریت منبع غذایی سگ، او را به سمت ارتباط گرفتن ببرید. این رفتار در سگ ها ممکن است از تولگی باشد که شما نگذاشتید با افراد مختلف ارتباط برقرار کند یا در زمان ارتباط با افراد غریبه ممکن است استرس زیادی گرفته باشد یا اذیت شده است. همه این مورد ها باعث می شود سگ شما از ارتباط برقرار کردن ترس داشته باشد که با تمرین های مکرر می توانید این رفتار را در سگ ها از بین ببرید. در این قسمت از آموزش سگ،  آموزش مقید کردن و ارتباط گرفتن با افراد غریبه به سگ را یاد گرفتیم. مرسی که با محمد قادرپناه همراه بودید. سوالی داشتید در قسمت نظرات بنویسید.

مربی سگ

اگر نیاز به مربی دارید تا رفتار نادرست سگ خود اصلاح کنید از طریق دکمه زیر توضیحات را مشاهده کنید.

مربی سگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نظرت درباره پست چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به کمک داری؟