آموزش فرمان رفتن به سگ | فرمان برو به سگ

آموزش فرمان رفتن به سگ | فرمان برو به سگ

آموزش فرمان رفتن به سگ موضوع بسیار مهمی است که باید حتما این تمرین جزو تمرینات شما با سگ شما باشد. ممکن است برای شما پیش آمده باشد که می خواهید به سگ خود فرمان رفتن را در برخی جاها بدهید. به عنوان مثال مهمانی در خانه شما آمده است و شما میخواهید به سگ خود بگویید که وارد اتاق شود. یا مثلا در خیابان هستید و در حال پیاده روی با سگ خود هستید و به سگ خود میخواهید فرمان رفتن را بدهید و سگ شما به جایی که می خواهید برود. در این قسمت از آموزش سگ به سراغ این تمرین می رویم. با محمد قادرپناه همراه باشید تا با هم این تمرین را انجام دهیم.
همیشه همه تمرینات آسان نیست و این تمرین هم به همین شکل است و باید تمرین زیادی انجام شود. در ابتدا باید سگ را آماده سازی کنیم برای این آموزش! طبق تمامی تمرینات ما از انگیزه سگ استفاده میکنیم. قبلا هم راجب این موضوع صحبت کرده بودیم که انگیزه سگ می تواند هر چیزی باشد. انگیزه سگ می تواند غذایی باشد، نوازشی باشد یا با اسباب بازی باشد. پس این قسمت بر عهده شماست که بدانید انگیزه سگ شما چیست.


آماده سازی برای فرمان رفتن به سگ

این تمرین یکی از تمریناتی است که باید زیاد انجام شود. وقتی که شما وقت و زمان برای سگ خود می گذارید قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت. در تمرینات قبلی درباره رفتن سگ داخل باکس توضیح داده بودیم. این تمرین هم کمی شبیه به تمرین قبلی است. ابتدا شما باید بدانید که در چه جاهایی می خواهید این تمرین را انجام دهید یا در کجا ها می خواهید فرمان رفتن را به سگ خود بگویید. به عنوان مثال شما می خواهید فرمان رفتن را به سگ خود بگویید و سگ وارد اتاق شود. یا فرمان رفتن را به سگ بگویید و سگ در یک جایی که هدف شما است برود.
شما می توانید فرمان رفتن را در هر کجا انجام دهید و حتما نباید با فرمان رفتن سگ وارد اتاق شود. شما میتوانید فرمان رفتن را چندین جا استفاده کنید. اما حتما دقت کنید که از یک جا شروع کنید و زمانی که سگ به طور کامل با فرمان رفتن آشنا شد دیگر هدف های خود را اجرا کنید. پس ما تا اینجا میدانیم که کجا می خواهیم به سگ خود آموزش دهیم و هدفمان در ابتدا از رفتن چیست! حتما دقت کنید فرمان رفتن می تواند هر کجایی به کار رود و می توانید در چندین جا از آن استفاده کنید به عنوان مثال در منزل وقتی از فرمان رفتن استفاده کنید سگ وارد اتاق شود، در بیرون از خانه استفاده می کنید به جایی که شما میخواهید برود و هر چیز دیگری!

آموزش فرمان رفتن به سگ


خب حالا شروع می کنیم به آموزش فرمان رفتن به سگ! در ابتدا شما باید انگیزه سگ را در نظر داشته باشید. ما در این قسمت از انگیزه غذایی سگ استفاده می کنیم. اگر تمرینات قبلی را مشاهده کرده باشید این تمرین هم کمی مشابه قبلی است. برای اینکه این آموزش را انجام دهید انگیزه غذایی که برای سگ در نظر گرفته ایم را در دستمان نگه می داریم. حالا سگ را جلو خود نگه میداریم و تشویقی سگه را به سمتی که می خواهیم پرت می کنیم و فرمان “برو” را به سگ می دهیم. زمانی که ما تشویقی را پرت می کنیم به یک سمتی سگ به سمت تشویقی می رود و آن را دریافت میکند زمانی که سگ این کار را انجام داد باید بالافاصله سگ را تشویق کنید و کلمه “یس” را به سگ بگوییم و تشویقی به سگ بدهیم.

پرتاب کردن تشویقی برای آموزش فرمان رفتن به سگ


زمانی که شما این کار را انجام می دهید ممکن است سگ شما به دنبال اون تشویقی که پرت کردید نرود و این به این منظور می باشد که انگیزه غذایی سگ هنوز شما نیستید. باید حتما انگیزه غذایی سگ خودتان باشد تا به دستورات شما گوش دهد. حتما دقت کنید که زمانی که تشویقی را پرت میکنید به یک سمتی همزان باید کلمه “برو” را تکرار کنید تا سگ با این کلمه آشنا شود. ممکن است این تمرین طولانی باشد و باید به صورت مداوم انجام شود. حتما دقت کنید که انگیزه غذایی سگ تا زمانی که فرمان را به خوبی یاد نگرفته است شما باشید . این تمرین تداوم زیادی می خواهد و با یک الی دو روز سگ شما آموزش درست نمی بیند.

تشویق سگ بعد از درست انجام دادن آموزش فرمان رفتن به سگ

شما باید تا زمانی که سگ شما بدون انداختن تشویقی و تنها با گفتن کلمه “برو” فرمان را انجام دهید باید تمرین را انجام دهید. باید به جایی برسید که تنها با گفتن کلمه “برو” و اشاره شما به سمتی که می خواهید سگ به همان نقطه برود. حتما دقت کنید که این تمرین باید به صورت مداوم انجام داده شود. سعی کنید در زمانی که این تمرین را می کنید ابتدا در نزدیکی هدف باشید. زمانی که سگ به درستی فرمان را انجام داد کم کم فاصله خود را دور تر کنید به هدف! به طور مثال شما در اوایل از هدف یک متر فاصله دارید و تمرین را با سگ انجام می دهید و سگ فرمان شما را انجام می دهد. حالا باید فاصله خود را دو متر کنید و این تمرین را انجام بدید. تا جایی که می توانید تمرین را دور تر کنید تا سگ به خوبی یاد بگیرد که فرمان رفتن چیست.

تمرین از فاصله دور تر در آموزش فرمان رفتن به سگ


ممکن است سگ به فرمان شما گوش ندهد یا زمانی که تشویقی را پرت می کنید به دنبال تشویقی نرود! در این مواقع شما باید از کلمه “نه” استفاده کنید. (اگر میخواهید آموزش گفتن کلمه نه به سگ را یاد بگیرید در قسمت آموزش سگ می توانید مشاهده کنید.). زمانی که شما فرمان “نه” رو به سگ می دهید دوباره تشویقی را پرت می کنید و فرمان “برو” را استفاده می کنید.

آموزش فرمان رفتن به سگ در کجا ها کاربرد دارد؟

شما می توانید از این تمرین در هر جایی که فکر می کنید استفاده کنید. ممکن است افرادی بخواهید در منزل خود برای اینکه سگ به اتاق برود استفاده کنند. یا می خواهید از موانع استفاه کنید می توانید این فرمان را انجام دهید. شما می توانید از فرمان رفتن چندین جا استفاده کنید. به عنوان مثال اگر در منزل هستید می توانید با استفاده از فرمان “برو” یا “رفتن” به سگ خود آموزش دهید که به اتاق برود. یا در زمان هایی که بیرون از خانه هستید با فرمان “رفتن” سگ شما به جایی که اشاره کردید برود و شما میتوانید از جفت این ها استفاده کنید و صرفا فقط در یک جا کاربرد ندارد. این تمرین می تواند خیل جاها استفاده شود.

نتیجه گیری


برای اینکه آموزش فرمان رفتن به سگ را یاد بدهیم ابتدا نیاز به انگیزه داریم که اکثریت انگیزه غذایی است. برای شروع تمرین ما با استفاده از پرتاپ کردم تشویقی به سمتی و گفتن فرمان برو به سگ این موضوع را برای سگ قابل درک می کنیم که فرمان برو یعنی به جایی که ما اشاره می کنیم باید بری! حتما باید در زمانی که سگ حرکت را درست انجام داد او را تشویق کنید و حتما زمانی که سگ به درستی انجام نداد باید از کلمه نه استفاده کنیم و تشویقی به سگ ندهیم. دقت کنید که باید فاصله خود را به هدف دور کنید و کم کم به سگ فرمان را بدهید تا دیگر بدون تشویقی به فرمان شما گوش بدهد. در این قسمت از آموزش سگ با محمد قادرپناه به فرمان رفتن پرداختیم. امیدوار هستیم که کاربری باشد. اگر سوالی داشتید حتما در قسمت نظرات بنویسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2.5]
نظرت درباره پست چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به کمک داری؟