محمد قادرپناه لوگو

آموزش رفتن داخل باکس به سگ – رفتن به لانه

آموزش رفتن داخل باکس به سگ – رفتن به لانه

خواندن این مطلب

5 دقیقه

زمان میبرد!

آموزش رفتن داخل باکس به سگ – رفتن به لانه

آموزش رفتن داخل باکس به سگ یکی از مواردی هست که ممکن است افراد نیاز داشته باشند تا سگ آنها این مورد را بلد باشد. گاهی اوقات پیش می آید که می خواهید به سگ خود آموزش دهید که به باکس یا لانه خود برود. این موضوع ممکن است وقتی مهمانی به خانه شما می آید پیش بیاید یا زمانی که به خانه یک مهمان رفته اید و میخواهید سگ شما در باکس برود. این آموزش می تواند خیلی مهم باشد چرا که خیلی اوقات پیش می آید که سگ باید داخل باکس باشد. در این قسمت از آموزش سگ با هم به سراغ آموزش رفتن داخل باکس به سگ یا رفتن به لانه را به شما آموزش می دهیم، با محمد قادرپناه همراه باشید.

خوش آیند سازی برای آموزش رفتن داخل باکس به سگ

در ابتدا ما باید باکس یا لانه را برای سگ خوشایند سازی کنیم. سگ ها در ابتدا همانند یک کودک هستند و ممکن است از چیز های جدید بترسند یا خیلی خوششان بیاید. پس در شروع ما باید باکس یا لانه را برای سگ خوش آیند سازی کنیم تا سگ با باکس آشنا شود و ترسی نداشته باشد. برای اینکه باکس را برای سگ خوش آیند سازی کنیم نیاز هست که ابتدا باکس را در جلوی چشم سگ بگذاریم.

باکس برای سگ در آموزش رفتن داخل باکس به سگ

باکس را جایی از منزل خود بذارید که در دیدرس سگ باشد و بتوانید با آن ارتباط بر قرار کند و همچینین حتما در باکس را باز بگذارید. ممکن است در ابتدا سگ با باکس ارتباطی برقرار نکند شما باید باکس را با سگ دوست کنید. می توانید در اطراف باکس غذا بریزید تا سگ به باکس نزدیک شود یا می توانید روی باکس غذا بذارید تا سگ با باکس ارتباط برقرار کنید. توجه داشته باشید داخل باکس فعلا نرسیدیم و فقط داریم باکس رو برای سگ خوش آیند سازی میکنیم.

سگ با این کار کم کم با باکس ارتباط برقرار می کند. توجه داشته باشید ممکن است فراید خوش آیند سازی چند روز طول بکشد نگران نباشد. سعی کنید اگر با غذا هم سگ با باکس ارتباط برقرار نمیکند باید انگیزه غذایی سگ تنها در اطراف باکس باشد. سگ با این حرکت کم کم با باکس دوست می شود و دیگر ترسی ندارد. در این قسمت خوش آیند سازی را گفتیم در مراحل بعد به سراغ آموزش رفتن داخل باکس به سگ می رویم.

آموزش رفتن داخل باکس به سگ

خوب حالا رسیدیم به مرحله اینکه آموزش رفتن داخل باکس به سگ را شروع کنیم. در این مرحله شما باید باکس را برای سگ خوش آیند سازی کرده باشید و سگ با باکس مشکلی نداشته باشد. بعد اینکه چند روز باکس جلوی چشمان سگ بود و سگ هم با باکس آشنا شد شروع میکنیم به فرمان رفتن داخل باکس! در همین ابتدا باید بگم که این سگ نیاز به انگیزه غذایی بالایی دارد. سعی کنید انگیزه غذایی سگ را در این مرحله کنترل کنید.

آموزش رفتن داخل باکس به سگ

حالا شروع می کنیم به آموزش رفتن داخل باکس به سگ! شما باید در کنار باکس بشینید و سگ را صدا کنید بعد از اینکه سگ را صدا زدید او را تشویق میکنید. بعد از اینکار چند غذا به داخل باکس پرت می کنید که سگ وارد باکس شود و بعد از اینکه سگ غذای داخل باکس را خورد و برگشت در همان داخل باکس فرمان یس را می دهید و او را تشویق میکنید. حتما دقت کنید که این موضوع سریع انجام شود و سگ باید داخل باکس باشد و تشویق شود. ممکن است زمانی که غذا را داخل باکس پرت می کنید سگ وارد باکس نشود، این موضوع یعنی انگیزه غذایی سگ رعایت نشده و باید انگیزه غذای سگ را مدیریت کنید.

تشویق کردن سگ برای آموزش رفتن داخل باکس به سگ

اینکار باید به صورت مداوم تمرین شود و حتما باید دقت کنید انگیزه غذایی سگ باید مدیریت شود. زمانی که سگ را بعد از رفتن سگ داخل باکس تایید کردید دوباره سگ را بیرون بیاورید و دوباره به سگ فرمان “باکس” را بدهید و با دست اشاره کنید که دوباره وارد باکس شود. اگر وارد باکس شد همونجا باید سگ را تایید کنید اما اگر وارد باکس نشد دوباره باید تمرین قبل را تکرار کنید. اگر با فرمان “باکس” وارد باکس نشد دوباره غذا داخل باکس پرت کنید و همزمان فرمان باکس را تکرار کنید بعد از اینکه وارد باکس شد دوباره سگ را با فرمان “یس” تایید کنید. این کار را مداوم تکرار کنید تا سگ بعد از فرمان باکس وارد باکس شود.

سگ بعد از چندین بار تکرار قبل متوجه کلمه “باکس” می شود. حالا شما باید تنها با کلمه باکس به سگ بفهمانید که داخل باکس رود. شما کلمه باکس را به سگ میگید بعد سگ اگر وارد باکس شد او را تایید میکنید اگر کاری که شما می خواستید را انجام نداد سگ را تشویق نکنید و دوباره فرمان باکس را تکرار کنید. اگر تمرین قبل را که پرت کردن غذا داخل باکس بود را انجام دادید این مرحله برای شما موفقیت آمیز خواهد بود. پس حتما این مورد نیاز به انگیزه غذایی بالا و تمرین مداوم دارد. همیشه در زمان آموزش سگ باید حوصله به خرج دهید.

فرمان باکس برای آموزش رفتن داخل باکس به سگ

بعد از اینکه سگ به صورت کامل فرمان باکس را آموزش دید و درست انجام داد باید بریم سراغ اینکه زمانی که در باکس بسته است سگ استرس نگیرد. برای اینکار شما فرمان “باکس” را به سگ می دهید و سگ وارد باکس می شود و تشویق می شود. بعد از آن شما باید به مدت کم یعنی حدود 10 ثانیه در باکس را ببیند و بعد از آن درب باکس را باز کنید و سگ را تشویق کنید.

حالا این بار 30 ثانیه درب باکس را ببنید و بعد باز کنید و سگ را تشویق کنید. این کار را 3 الی 4 بار با فاصله زمانی کوتاه انجام دهید. بعد از اینکار سگ را از داخل باکس بیرون بیاورید و دوباره فرمان باکس را به سگ بدهید و او را تشویق کنید. این تمرین را زیاد انجام ندهید که سگ از داخل باکس بودن خسته شود. در روز های آینده فاصله زمانی را کم کم و به صورت مداوم بیشتر کنید و بعد از هر بار باز کردن درب باکس سگ را تشویق کنید.

توجه داشته باشید که تمرینات بالا را به صورت پله ای انجام دهید نمی توانید یک روزه به سگ آموزش دهید . باید حتما به این موضوع دقت کنید و حوصله به خرج دهید.

آموزش رفتن داخل لانه به سگ

برای آموزش رفتن داخل لانه سگ هم همانند تمرین بالا انجام می دهیم. ممکن است سگ در ابتدا با لانه ارتباط برقرار نکند چون یک فضای بسته است. شما همانند تمرین بالا را باید انجام دهید و سعی کنید از کلمه مناسب برای این فرمان استفاده کنید. همانطور که بالاتر توضیح دادیم شما باید ابتدا لانه را برای سگ خوش آیند سازی کنید. بعد از این مرحله شما باید با استفاده از تکنیک پرتاپ غذا به داخل لانه سگ را وارد لانه کنید و بلافاصله او را تایید کنید. در این مرحله هم باید سگ انگیزه غذایی بالایی داشته باشد. در این مورد هم باید تمرین به صورت مداوم انجام شود. دقت کنید که شما میتوانید از لانه ، باکس ، جای خواب یا هر چیز دیگه ای با این تمرین استفاده کنید.

نتیجه گیری

همیشه سگ ها حرف گوش کن نیستند و شما ممکن است بخواهید با یک فرمان سگ به داخل باکس یا لانه برود. با استفاده از آموزش رفتن داخل باکس به سگ شما می توانید با سگ خود تمرین کنید و به سگ آموزش دهید. حتما دقت داشته باشید که تمرین ها به صورت مداوم است و حتما باید سگ ها از انگیزه بالایی برخودار باشند. همیشه سعی کنید در ابتدا هر چیز جدید را برای سگ خوش آیند سازی کنید که در طول تمرین دچار مشکلی نشوید. اگر سوالی در رابطه با این آموزش سگ با محمد قادرپناه داشتید حتما در قسمت نظرات بنویسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه

دسته بندی مطالب

محصولات جدید

پکیج مشکل گشا (آموزش صفر تا صد سگ)
تومان
5,900,000

جستجو کنید ...