رفع مشکل ادرار هیجانی در سگ ها

مشکل ادرار هیجانی در سگ ها و راهکار رفع آن

مشکل ادرار هیجانی در سگ ها یکی از موضوعاتی است که ممکن است خیلی از افراد با آن دست و پنجه نرم کنند. ممکن است برای شما پیش آمده باشد که زمانی شما از بیرون وارد خانه می شود سگ ادرار یا جیش می کند که به آن جیش هیجانی گفته می شود.در این قسمت از آموزش سگ می خواهیم درباره رفع مشکل ادرار هیجانی در سگ ها با هم صحبت کنیم. خیلی از وقتا هم این مشکل در جای دیگر به وجود می آید، به عنوان مثال شما زمانی که سگ رو به دامپزشکی می برید شروع به ادرار کردن می کند. این مورد باید از مشکلاتی هست که با تمرین قابل حل است. برای اینکه شما به سگ خود آموزش دهید که هر زمان هیجان زده می شود یا استرس دارد ادرار نکند باید تمرین کنید. تمرین کردن ممکن است یک روز زمان ببرد یا ممکن است یک ماه زمان ببرد اما در آخر این مشکل قابل حل است.

گاهی اوقات پیش آمده که شما می خواهید به بیرون بروید و زمانی که بعد از چند ساعت به خانه بر میگردید میبینید که سگ در حال ادرار کردن است. یا گاهی اوقات زمانی که مهمان برای شما به خانه می آید سگ شما شروع به ادرار می کند. خیلی اوقات هم ممکن است سگ رو جایی ببرید که از حضور در آنجا استرس می گیرد و ادرار می کند. خوب حالا شما باید چیکار کنید؟! در ادامه با محمد قادرپناه همراه باشید تا با هم این مشکل رو حل کنیم.

پیدا کردن مشکل ادرار هیجانی در سگ

پیدا کردن مشکل ادرار هیجانی در سگ

نکته اول که باید رعایت کنید پیدا کردن مشکل در سگ است. ممکن است یک سگ در زمانی که شما را بعد از مدتی میبیند ممکن است ادرار هیجانی کند. یا ممکن است سگی در زمانی که به دامپزشکی میرود ادرار هیجانی کند. گاهی اوقات هم در زمانی که مهمان برای شما می آید ممکن است ادرار هیجانی کند. پس در ابتدا ما باید مشکل سگ رو پیدا کنیم و مورد بررسی قرار دهیم. زمانی که سگ شما در خانه این مشکل را دارد باید در خانه با اون تمرین شود و اگر در دامپزشکی مشکل داشت باید در فضای دامپزشکی با سگ تمرین کنید. پس همیشه دقت داشته باشید بعد از پیدا کردن مشکلات باید در همان مکان تمرین انجام شود تا برای سگ عادی سازی شود.

زمانی که در محل هایی که سگ مشکل دارد تمرین رو انجام میدهید باعث می شود که سگ مشکلی نداشته باشد. اما زمانی که سگ در دامپزشکی این مشکل را دارد و شما بخواهید در منزل مشکل را رفع کنید سگ ممکن است باز هم کار اشتباه را انجام دهد. پس حتما به این موضوع دقت کنید.

تمرین و رفع مشکل ادرار هیجانی در سگ

حالا شروع می کنیم به تمرین با سگ! بعد از اینکه ما مشکل سگمون و مکانی که سگمون اشتباه می کند رو پیدا کردیم باید شروع کنیم به تمرین و ما برای مثال رفع مشکل ادرار هیجانی در سگ در منزل رو بررسی مکنیم. به عنوان مثال شما زمانی که وارد خانه می شوید بعد از مدت طولانی سگ از هیجان زیاد ادرار می کند.
برای رفع این مشکل باید ابتدا منبع غذایی سگ خودتون رو مدیریت کنید. جلو تر کامل تر توضیح می دهیم. زمانی که شما وارد خانه می شود و سگ شما ادرار هیجانی می کند باید هر نوع ارتباطی را با سگ قطع کنید. یعنی شما نباید با سگ خود حتی ارتباط چشمی برقرار کنید. و به دنبال باقی کار های خود بروید.
این مورد باعث می شود که سگ با خودش بگوید چرا به من توجهی نکرد. شما باید این کار را چندین بار انجام دهید. مثلا شما باید چندین بار از خانه بیرون روید و دوباره بازگردید به خانه اگر سگ شما ادرار هیجانی کرده بود باید ارتباط خود را با سگ قطع کنید اگر که ادرار نکرده بود می توانید سگ را تشویق کنید و انگیزه سگ را به او دهید.

تمرین و رفع مشکل ادرار هیجانی در سگ

گاهی اوقات ممکن است شما زمانی که کلید را روی در می گذارید سگ ادرار هیجانی میکند این در صورتی است که شما هنوز ارتباطی با سگ نداشتید و سگ هم هنوز شما را ندیده. در این موارد شما باید همانند قبل در روز چندین بار کلید روی بگذارید تا سگ به این روند عادت کند ممکن است چند بار اول ادرار هیجانی کند اما بعد از چندین بار دیگر این کار را انجام نمی دهد و شما باید سگ را تشویق کنید.

زمانی که در منزل هستید حتما با لباس های بیرون در خانه بنشینید و بگذارید سگ شما عادت کنید که دیگر ادرار هیجانی نکند. هر چیزی که باعث می شود سگ ادرار هیجانی کند را باید در خانه یا هر مکان دیگری با آن تمرین کنید تا این عادت را ترک کند. هر زمان که شما مشاهده کردید سگ دیگر ادرار یا جیش هیجانی نمی کند اون را تشویق کنید. اگر هم هنوز مشکل داشتید انگیزه غذایی او را کم کنید و فقط زمان هایی به سگ غذا دهید که ادرار هیجانی نمی کند. توجه داشته باشید که انگیزه غذای در این آموزش بسیار مهم است و باید حتما دقت کنید.

در زمان هایی که در مکان هایی همانند دامپزشکی که سگ استرس میگیرد باید سعی کنید دامپزشکی را برای سگ خوشآیند سازی کنید. در این مورد هم باید از انگیزه غذایی استفاده کنید. به سگ خود زمانی که در داپزشکی هستید غذا دهید. مواردی که در بالاتر توضیح دادیم را می توانید در داپزشکی هم استفاده کنید.

نتیجه گیری

سگ ها عموما از هیجان زیاد و یا استرس زیاد ممکن است ادرار هیجانی کنند. در بالاتر راجب این که چطور این مشکل را رفع کنیم صحبت کردیم. در زمان ورود شما به خانه اگر سگ ادرار هیجانی کرد باید هر نوع ارتباطی را با سگ قطع کنید. فرقی ندارد چه ارتباطی باشد ولی نباید با سگ حتی ارتباط چشمی هم داشته باشید. ممکن است سگ شما قبل از اینکه شما وارد خانه شوید جیش هیجانی کرده باشد این مورد هم باید در روز چندن بار انجام دهید و انگیزه غذایی سگ رو کنترل کنید و سعی کنید هر زمان که شما وارد خانه شدید و سگ ادرار هیجانی نکرده بود به اون غذا دهید. همیشه سعی کنید در خانه با لباس هایی که بیرون استفاده می کند کارهای روزمره را در منزل انجام دهید تا سگ ها به این روند عادت کنند. هر سوالی داشتید حتما در قسمت نظرات بنویسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
نظرت درباره پست چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به کمک داری؟