محمد قادرپناه لوگو

آموزش فرمان پذیری به سگ از راه دور

آموزش فرمان پذیری به سگ از راه دور

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

آموزش فرمان پذیری به سگ از راه دور

یکی از لذت های صاحبان سگ این است که از راه دور به سگ خود فرمان دهند و سگ هم اجرا کند یا حتی تنها با گفتن فرمان و بدون هیچ ری اکشنی سگ فرمان را اجرا کند. برای انجام این کار به راحتی می توانید این آموزش را بررسی کنید. ممکن است زمانی که سگ کمی از شما دور می شود فرمان هایی که به او می دهید توجهی نکند! آموزش فرمان پذیری سگ از راه دور یکی از بخش های آموزش سگ است که با هم بررسی می کنیم. زمانی که شما در خارج از خانه هستید و سگ شما قلاده ای ندارد می خواهید در زمانی که سگ از شما دور است فرمان دهید و سگ هم به سرعت فرمان شما را اجرا کند. در ادامه با محمد قادرپناه همراه باشید.

پیش نیاز آموزش فرمان پذیری سگ از را ه دور

برای اینکه شما به سگ خود از راه دور فرمان دهید یکسری پیش نیاز ها را باید رعایت کنید تا به مشکل نخورید. مورد اول اینکه سگ شما حتما باید فرمان های مقدماتی را بلد باشد. فرمان های مقدماتی مثل، آموزش بیا، بشین، بخواب به سگ ، آموزش کلمه نه به سگ و … می باشد. حتما به این نکته دقت کنید سگ باید این فرمان ها را به خوبی بلد باشد و به خوبی این کلمات را درک کرده باشد. در غیر این صورت ممکن است به خطا بخورید. مورد دوم که باید رعایت کنید جایی است که می خواهید تمرین کنید. شما باید جایی با سگ تمرین کنید که فضای خوبی باشد. یعنی فضای آموزشی شما باید بزرگ باشد تا بتوانید به خوبی با سگ تمرین کنید. همچنین باید دقت کنید که در این فضا خلوت باشد و شلوغ نباشد که سگ گمراه شود.

بستن سگ در یک نقطه در آموزش فرمان پذیری به سگ از راه دور

نیاز بعدی ما قلاده است! شما نیاز به یک قلاده گردنی دارید. چون شما در این تمرین نیاز دارید که از سگ دور باشید و حتما باید از قلاده گردنی استفاده کنید تا سگ را به یک جا ببندید. این موضوع خیلی مهم هست و حتما باید از قلاده گردنی در آموزش ها استفاده کنید. مورد آخر هم که انگیزه سگ به شمار می رود، غذا است. شما باید انگیزه غذایی سگ را بالا ببرید و از انگیزه سگ استفاده کنید. غذای انگیزه ای است که می توانید از آن استفاده کنید.

آموزش فرمان پذیری به سگ از راه دور

شروع می کنیم به آموزش فرمان پذیری سگ از راه دور! برای این کار ابتدا شما باید سگ را به گوشه از اون فضای بزرگی که قبل تر درباره آن صحبت کردیم وصل کنید. در اینجا قلاده گردنی به کمک شما می آید که می توانید قلاده را به یک درخت، میله یا هر چیز دیگری وصل کنید که سگ نتواند زیاد حرکت کند. مرحله بعد این است که شما ابتدا در فاصله یک قدمی سگ می استید. زمانی که شما در فاصله یک قدمی سگ ایستاده اید باید فرمان های مختلفی که سگ آموزش دیده است را به او بدهید. سگ باید این تمرین ها را به خوبی انجام دهد. چرا که قبل تر گفتیم سگ باید با فرامین مقدماتی به خوبی آشنایی داشته باشد. بعد از اینکه سگ به خوبی این موضوع را درک کرد و تمامی فرامینی که شما دادید را به درستی انجام داد حالا وقت این است که یک قدم دورتر از سگ شوید.

اجرا فرامین در آموزش فرمان پذیری به سگ از راه دور

تاییدیه مثبت و منفی در آموزش فرمان پذیری از دور به سگ

فراموش نکنید که د زمانی که سگ به درستی فرمان ها را انجام داد او را تشویق کنید. اگر هم انجام نداد حتما تاییدیه منفی را انجام دهید. تاییدیه منفی هم می توانید با کلمه “نه” به سگ بفهمانید. زمانی که شما از سگ یک قدم دیگر دور شدید دوباره همان فرمان ها را می دهید و سگ اگر به خوبی فرمان ها را انجام داد انگیزه غذایی دریافت می کند، در غیر این صورت تاییدیه منفی خواهد گرفت. بعد از اینکه باز هم فرمان ها را به درستی انجام داد باز هم از سگ یک قدم دیگر دور می شویم و فرمان هارا تکرار می کنیم. این کار را تا جایی که می توانید دور شوید تکرار کنید.

یک نکته بسیار مهم در این قسمت وجود دارد و آن هم این است که سعی کنید زمانی که می خواهید غذای سگ یا انگیزه سگ را برای اون پرتاپ کنید حتما دقیق در نزدیکی دهان سگ پرتاپ کنید. اگر خیلی به اطراف سگ پرتاپ کنید ممکن است در آینده سگ دچار خطا شود و فرمان ها را به درستی اجرا نکند. بعد از اینکه به اندازه کافی از سگ دور شدید حالا نوبت این است که ارتباط چشم و ری اکشنی به سگ نداشته باشد و فرمان ها را تکرار کنید. به عنوان مثال شما از قدم از سگ دور تر هستید و به شکلی می ایستید که سگ چشمان شما را نبیند و نباید هیچ ری اکشنی از سمت شما باشد. فرمان ها را به صورت اجرا می کنید و اگر سگ به درستی انجام داد او را تشویق می کنید در غیر این صورت تاییدیه منفی که کلمه “نه” هست را به او می گویم.

قطع ارتباط چشمی در آموزش فرمان پذیری به سگ از راه دور

اگر شما هر چه دور تر به سگ می شوید و فرمان ها را به درستی انجام نمیدهد شما یک قدم به سگ نزدیک شوید و دوباره فرمان را اجرا کنید تا جایی که سگ فرمان را به درستی اجرا کند. اگر سگ فرمان را درست اجرا کرد، مجدد یک قدم از سگ دور می شوید. همچنین شما می توانید یک سری حرکات بدنی داشته باشید که زمانی که آن حرکات را انجام می دهید سگ فرمان شما را بدون گفتار اجرا کند. این حرکات دست شما هست و در ویدیو هم به آن اشاره شده است.

نتیجه گیری

این تمرین نیاز به صبر دارد چرا که ممکن است کمی سخت باشد. حتما به این موضوع دقت داشته باشید که سگ باید به خوبی فرمان های مقدماتی را آموزش دیده باشد تا بتواند از راه دور هم آن فرمان ها را انجام دهد. این تمرین را حتما 4 بار در روز تکرار کنید تا سگ به خوبی حرکات و فرمان های شما را از راه دور درک کند. اگر در فضایی که در حال تمرین هستید شلوغ باشد ممکن است سگ دچار سردرگمی باشد و نتواند به خوبی فرمان ها را درک کند. در این قسمت آموزش فرمان پذیری به سگ از راه دور را با محمد قادرپناه آموزش دیدیم. اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت نظرات بپرسید.

مربی سگ

اگر نیاز به مربی دارید تا رفتار نادرست سگ خود اصلاح کنید از طریق دکمه زیر توضیحات را مشاهده کنید.

مربی سگ
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه

دسته بندی مطالب

محصولات جدید

پکیج مشکل گشا (آموزش صفر تا صد سگ)
تومان
5,900,000

جستجو کنید ...